Robert Dołęga nowym członkiem zarządu Pekao Banku Hipotecznego

Robert Dołęga nowym członkiem zarządu Pekao Banku Hipotecznego
Fot. stock.adobe.com / Longfin Media
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada nadzorcza Pekao Banku Hipotecznego powołała od 1 sierpnia '23 Roberta Dołęgę na stanowisko członka zarządu nadzorującego Obszar Operacji i Finansów - podał Bank w komunikacie.

Robert Dołęga nowym członkiem zarządu Pekao Banku Hipotecznego

Robert Dołęga od listopada 2022 r. pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Poczty Polskiej ds. finansów.

Wcześniej od 2021 roku pełnił funkcję Dyrektora Centrum Poczta Polska Ochrona.

W latach 2011 – 2017 zajmował w Poczcie Polskiej stanowiska Dyrektora Zarządzającego Pionem Usług Biznesowych oraz Dyrektora Centrum Obsługi Finansowej.

W okresie 2018-2020 był członkiem Zarządu PGE Ekoserwis odpowiedzialnym za obszar finansów i IT. W latach 1997-1999 pracował jako Makler w Domu Maklerskim Banku Śląskiego i account manager personal banking w Banku Śląskim.

Następnie w okresie 1999-2001 kierował działem ds. Giełdy w ZEW Kogeneracja S.A., gdzie uczestniczył w procesie wprowadzenia Spółki na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Przez wiele lat od 2001 r. związany z BRE Bankiem (obecnie MBank) gdzie pracował na kierowniczych stanowiskach, m.in. jako Dyrektor Oddziału Banku i Dyrektor  Departamentu OBD – Multibank.

Sprawował także funkcje członka Rady Nadzorczej Centrum Operacyjnego Sp. z o.o. z grupy Banku Pocztowego oraz w Pocztowym Towarzystwie Ubezpieczeń na Życie S. A.

Czytaj także: Pekao Bank Hipoteczny musi opracować plan naprawy

Robert Dołęga – wykształcenie

Absolwent studiów MBA w Wyższej Szkole Bankowej we współpracy z Franklin University (USA) i politologii Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości we Wrocławiu.

Ukończył studia podyplomowe w zakresie Prawa Gospodarczego i Handlowego na Uniwersytecie Wrocławskim i Pośrednictwa w Obrocie Nieruchomościami w Wyższej Szkole Bankowej.

Posiada państwową licencję Maklera Papierów Wartościowych.

Czytaj także: Temat numeru | OBSŁUGA GOTÓWKI – POCZTA POLSKA OCHRONA | Sprawdzeni specjaliści od transportu pieniędzy

Źródło: PAP BIZNES, Pekao Bank Hipoteczny