Revolut zaoferuje możliwość zakupu akcji 2200 spółek z wiodących światowych giełd

Revolut zaoferuje możliwość zakupu akcji 2200 spółek z wiodących światowych giełd
Źródło: Revolut
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Revolut, zapowiada ekspansję swojej platformy do tradingu w regionie EOG (Europejskim Obszarze Gospodarczym). Dzięki uruchomieniu europejskiego podmiotu oferującego usługi inwestycyjne, firma może teraz oferować akcje notowane w USA klientom m.in. w Belgii, Niemczech i we Włoszech, poinformowała Firma.

Funkcje do tradingu zyskują popularność wśród inwestorów, którzy chcą handlować akcjami notowanymi w USA. Od Apple czy Zoom po Teslę, klienci mogą odkrywać akcje ponad 1000 spółek – ich wybór zwiększy się w nadchodzących miesiącach do 2200.

Handel akcjami z Revolut wymaga minimalnej wpłaty w wysokości zaledwie 1 USD, dzięki czemu jest dostępny dla każdego. Dzięki aplikacji użytkownicy mogą sprawdzać ceny akcji w czasie rzeczywistym z pomocą bieżących notowań, wykresów i newsów z rynku.

Czytaj także: Prezes SGB o teście na atrakcyjność inwestycyjną polskiego sektora bankowego

Szkolenia Revolut dla inwestorów

Dla osób, które nie mają doświadczenia w handlu akcjami, Revolut przygotował na swojej platformie edukacyjnej kursy składające się z sześciu lekcji. Materiały, podobnie jak w przypadku wcześniejszych kursów Learn & Earn na temat kryptowalut, w atrakcyjny sposób wyjaśniają podstawowe koncepcje związane z inwestowaniem i handlem akcjami.

Warto je poznać zanim rozpocznie się budowanie własnego portfolio w aplikacji. Aby znaleźć kurs, klienci muszą wejść do sekcji Centrum (Hub) w aplikacji, wybrać kafelek Edukacja, a następnie Akcje.

– Oprócz akcji notowanych w USA będziemy mieli wkrótce możliwość zaoferowania nowych produktów inwestycyjnych, takich jak akcje spółek notowanych w Europie, fundusze inwestycyjne, obligacje, fundusze typu ETF (Exchange Traded Funds), usługi robo-doradcy czy zupełnie nową platformę dla doświadczonych traderów – powiedział Rolandas Juteika, Head of Wealth & Trading (EEA) w Revolut.

3 ekrany smartfonów, aplikacja Revolut Trading, edukacja
Źródło: Revolut

Czytaj także: Polacy chcą być lepiej wyedukowani ekonomicznie

Do 10 darmowych transakcji handlu akcjami miesięcznie

Revolut Securities Europe UAB, to europejski podmiot oferujący usługi inwestycyjne, który uzyskał licencję brokerską (kategorii B) od Narodowego Banku Litwy w 2021 roku.

Klienci z krajów regionu EOG (ang. EEA), którzy korzystają już z usługi handlu akcjami, zostaną przeniesieni do europejskiego podmiotu i poinformowani o tej zmianie bezpośrednio w nadchodzących tygodniach.

W zależności od planu, klienci mogą dokonywać 1 (Standard), 3 (Plus), 5 (Premium) lub 10 (Metal) darmowych transakcji handlu akcjami miesięcznie. Po przekroczeniu darmowego limitu klienci obciążani są zmienną opłatą za każdą kolejną transakcję w wysokości 0,25% (minimum 1$).

Revolut stosuje też opłatę za przechowywanie w $ (custody fee) w wysokości 0,12% rocznie od wartości rynkowej aktywów klienta, pobieraną co miesiąc.

Czytaj także: Forum Bankowe: jak długo jeszcze banki będą innowacyjne?

***

Uwagi: jak w przypadku każdego typu inwestycji alokowany kapitał narażony jest na ryzyko. Wartość inwestycji może zarówno wzrosnąć, jak i spaść. Istnieje ryzyko częściowej lub całkowitej utraty kapitału.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Revolut w regulaminie usługi handlu akcjami link lub na stronie z tabelą opłat i prowizji link.

Źródło: Revolut