Redaktor naczelny Miesięcznika Finansowego BANK: Podwójny jubileusz!

Redaktor naczelny Miesięcznika Finansowego BANK: Podwójny jubileusz!
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Tegoroczny XXII już ranking "50 największych banków w Polsce" ma dla naszej redakcji szczególny charakter. Zbiega się z 25-leciem naszego Wydawcy, czyli Centrum Prawa Bankowego i Informacji oraz ćwierćwieczem reaktywacji po wojennej zawierusze i okresie PRL miesięcznika "BANK".

Zawsze z dumą podkreślamy, że nasze pismo ma rodowód sięgający 1933 r., czasów realnej gospodarki kapitalistycznej nad Wisłą. Dlatego chylę czoła wobec osób, które zdecydowały się na reaktywację miesięcznika po roku 1989. Po wielu kolejach losu i różnych wydawcach decyzją obecnego prezesa Związku Banków Polskich trafił w 2006 r. do Centrum Prawa Bankowego i Informacji, spółki zależnej ZBP.

I w ten niejako naturalny sposób stał się pismem środowiska bankowego w szczególnym czasie transformacji gospodarczej, czyli dwa lata po wejściu Polski do Unii Europejskiej. Dopiero pod szyldem Wydawnictwa Centrum Prawa Bankowego i Informacji był pomysłodawcą tak ważnych dziś konferencji, jak IT@ BANK, „50 największych banków w Polsce” oraz aktywnie uczestniczy we wspólnych przedsięwzięciach ZBP i CPBiI, jak „Forum Bankowe”, „Horyzonty Bankowości” i wielu innych.

To dla mnie zaszczyt, że pełniąc funkcję redaktora naczelnego od listopada 2010, razem z moim zastępcą dr. Januszem Grobickim, udało nam się stworzyć zespół profesjonalnych autorów, którzy rozwijają się razem z naszym pismem. Chciałbym podkreślić ogromną rolę i wkład pracy Andrzeja Lazarowicza, wicedyrektora Wydawnictwa CPBiI oraz Mariana Boryckiego, jego zastępcy w obecny poziom merytoryczny naszego miesięcznika. Ale najbardziej dziękuję naszym Czytelnikom, że przez te lata byli z nami i stanowili dla nas inspirację do wielu przedsięwzięć. Bardzo Wam Wszystkim dziękuję!