Ranking Banków 2019 – najlepsze „konto bieżące” zdaniem młodych klientów
Dzisiaj rozpoczynamy omówienie poszczególnych podkategorii Rankingu. W pierwszej kolejności prezentujemy kategorię „Bank dla Młodych„, podkategorię „Konto bieżące„.
W badaniu ankietowym udział wzięło ponad 2,6 tys. klientów banków z całej Polski w wieku do 26 lat.
Konto bieżące jest podstawowym produktem zarządzania finansami osobistymi, dlatego też kategoria ta ma szczególne znaczenie.
Badania wykazały, że najwyższą ocenę w tej podkategorii młodzi klienci przyznali Getin Noble Bank S.A., który otrzymał 5,39 na 6 możliwych punktów (średnia z ocen w skali szkolnej 1-6). Zaraz za nim znalazł się Nest Bank S.A., uzyskując notę 5,38 pkt. Na trzecim miejscu podium znalazł się Bank Millennium S.A., oceniony przez ankietowanych na 5,37 pkt.
– Cieszymy się, że młodzi klienci doceniają naszą ofertę produktową. Niezmiennie stawiamy na proste do zrozumienia i przyjazne produkty finansowe. Mam na myśli przede wszystkim Konto Proste Zasady, które klientom do 26. roku życia oferuje szeroki wachlarz usług całkowicie bezpłatnie. Młodzi ludzie to doceniają. W ramach naszego konta osobistego klienci otrzymują nie tylko bezpłatne bankomaty w całej Polsce, ale także usługę wielowalutową czy przelewy natychmiastowe. Zadowoleni klienci, zwłaszcza ludzie młodzi, chętnie polecają produkty, z których korzystają. Dlatego Getin Bank ma w ofercie program rekomendacyjny „Polecam Proste Zasady” dla posiadaczy kont osobistych. Każdy zadowolony z naszego konta klient może polecić je swoim znajomym albo rodzinie i otrzymać za polecenie 100zł. Nowych klientów, którzy otworzą Konto Proste Zasady z polecenia nagradzamy kwotą 50 zł. Przygotowujemy również ofertę skierowaną dla najmłodszych klientów, czyli młodzieży w wieku 13-18 lat, aby mogli w prosty i przyjazny sposób rozpocząć przygodę ze światem finansów – komentuje wyniki Rankingu Bartłomiej Wasiuk, dyrektor Wydziału Rachunków Bieżących Getin Noble Banku.
W tegorocznym rankingu banków, po uwzględnieniu wyników ze wszystkich czternastu podkategorii, w pierwszej trójce znalazły się mBank, Bank Millennium oraz BNP Paribas – okazuje się zatem, że ocena głównego produktu bankowego, jakim jest konto bieżące – poza przypadkiem drugiej pozycji Banku Millennium w obu zestawieniach – nie musi przesądzać o ogólnym odbiorze banku przez ich klientów.
|
Omówienie pozostałych podkategorii już wkrótce na łamach portalu aleBank.pl.