Raiffeisen Digital Bank AG rozważa wprowadzenie do oferty płatności BLIK

Raiffeisen Digital Bank AG rozważa wprowadzenie do oferty płatności BLIK
Fot. stock.adobe.com / Proxima Studio
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Raffeisen Digital Bank nie wyklucza wprowadzenia możliwości płatności BLIK-iem, poinformował ISBnews country manager Raiffeisen Digital Bank AG na Polskę Kamil Niewiatowski.

„BLIK jest jedną z wielu rozważanych opcji, bo jest to w tym momencie jedna z popularnych metod płatności w Internecie” – powiedział Kamil Niewiatowski w rozmowie z ISBnews.

„Tutaj dochodzą różne kwestie, m.in. z kim BLIK może współpracować. W naszym przypadku dołączenie do BLIK-a nie jest ze względów formalnych tak proste, jak dla zwykłego polskiego banku. Ale jest to jedna z funkcjonalności, którą rozważamy” – dodał.

Czytaj także: Raiffeisen Digital Bank proponuje cyfrowe finansowanie ratalne – pożyczkę dostępną sklepach

BLIK, Raffeisen Digital Bank a sektor zakupów online

Zastrzegł, że Bank będzie ostrożnie wprowadzał dodatkowe funkcje, ponieważ chce, by jego produkty pozostały jak najprostsze. Wskazał, że Raiffeisen Digital Bank ma być z założenia drugim bankiem dla klienta, a takie funkcjonalności, jak np. zakup biletów klient będzie miał już zapewne w swoim pierwszym banku.

Nadzieje na rozwój banku wiąże z rozwojem rynku e-commerce.

„W Polsce około 70% ludzi robi zakupy online. Polskie rynek e-commerce wart jest już około 20 mld euro” – podkreślił country manager.

Czytaj także: Na ERLI płatności z BLIKIEM bez kodu

Raiffeisen Digital Bank to cyfrowy bank działający w Polsce i w Rumunii, oferujący produkty bankowe wyłącznie za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Działa na polskim rynku od 2021 roku. Jest spółką zależną austriackiej Raiffeisen Bank International AG i należy do jednej z największych w Europie Środkowo-Wschodniej grup bankowych o ponad 100-letniej historii, która prowadzi działalność na 12 rynkach Europy, obsługując ponad 15 mln klientów.

Czytaj także: Raiffeisen Digital Bank z 12-krotnym wzrostem liczby klientów w 2023 roku

Źródło: BANK.pl