PZU udostępnił platformę pozapłacowych benefitów pracowniczych

PZU udostępnił platformę pozapłacowych benefitów pracowniczych
Logo PZU (źródło: Materiały prasowe)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) udostępnił platformę pozapłacowych benefitów pracowniczych - PZU Benefity wszystkim zainteresowanym firmom w Polsce, podała spółka. Obejmuje ona takie produkty, jak ubezpieczenia życiowe i majątkowe, abonamenty medyczne PZU Zdrowie, abonament sportowo-rekreacyjny PZU Sport, pożyczki PZU Cash oraz oferty prawie 200 współpracujących z PZU partnerów.

Platforma PZU przeznaczona jest dla wszystkich zakładów pracy. To gotowe narzędzie, którego wdrożenie jest proste, szybkie i wspierane przez PZU Pomoc. Korzystające z platformy firmy będą mogły konfigurować system, dostosowując jego funkcjonalność do swoich preferencji i potrzeb. Platformę benefitową PZU Pomoc można wdrożyć niezależnie od tego, czy firma posiada już inne produkty z Grupy PZU, podano.

„Ekosystem benefitów pozapłacowych PZU jest oparty na nowoczesnych narzędziach cyfrowych. Platforma benefitowa, która jest jego częścią, to innowacyjne powiązanie świata ubezpieczeń, aktywności fizycznej, zdrowia oraz finansów z ofertą zakupową, usługową i rabatową partnerów PZU. Prócz dostępu do atrakcyjnych cenowo propozycji blisko 200 partnerów PZU – m.in. kin, biur podróży, sklepów, platform streamingowych, szkół językowych, restauracji czy księgarń – oferuje również funkcjonalności wygodnego przystąpienia i obsługiwania abonamentów zdrowotnych PZU Zdrowie, jak i abonamentów PZU Sport dających dostęp do blisko 3 000 obiektów sportowych w całej Polsce” – czytamy w komunikacie. 

Jakie możliwości daje platforma PZU?

Na platformie pracownik zapozna się również z ofertą ubezpieczenia grupowego dla danego zakładu pracy, produktami finansowymi PZU Cash i innymi ubezpieczeniami. Dodatkowo, za pomocą platformy benefitowej PZU pracodawcy mogą obsługiwać wnioski pracownicze i prowadzić różne akcje społeczne w firmie (np. zbiórki na cele charytatywne), podano także. 

„Firmy coraz chętniej korzystają z tej formy nagradzania kadry, a pracownicy chwalą sobie takie elastyczne rozwiązanie. Odgórnie narzucone wyjazdy integracyjne czy owocowe czwartki odchodzą do lamusa. Dziś to pracownicy sami decydują, na co chcą wydać dodatkowe środki przekazane przez pracodawcę. To właśnie z myślą o potrzebach polskich firm i ich pracowników PZU oferuje wygodną i intuicyjną platformę benefitową, na której każdy znajdzie atrakcyjne propozycje produktów i usług” – powiedział wiceprezes PZU Pomoc Maciej Gołaś, cytowany w komunikacie. 

System Motivizer

PZU podał, że technologię platformy benefitowej dla PZU Pomoc dostarczył Motivizer – najnowocześniejszy na polskim rynku system wsparcia dla działów HR, budowania motywacji pracowników i transformacji cyfrowej.

„System Motivizer dostarcza najnowocześniejsze, w pełni mobilne rozwiązanie w formule tzw. SaaS (Software as a Service), ograniczając czas wdrożenia do maksymalnie kilku tygodni, a zaangażowanie działów IT klienta prawie do zera. Motivizer jako jedyny oferuje możliwość działania swojego systemu w ramach wdrożenia 'on premises’, w chmurze prywatnej klienta, co jest częstym wymogiem w zakresie bezpieczeństwa, szczególnie w takich branżach, jak finanse i bankowość czy telekomunikacja” – czytamy w komunikacie.

Użytkowanie systemu jest proste i intuicyjne

Dostęp do systemu jest możliwy 365 dni w roku przez 24 godziny na dobę. Użytkowanie systemu jest proste i intuicyjne, zarówno przy wykorzystaniu pełnowymiarowego desktopa czy laptopa, jak i poprzez urządzenia mobilne typu tablet i smartfon. Technologia będzie dostępna dla klientów PZU w ramach oferty spółki PZU Pomoc, podano. 

„W tym projekcie kluczowe było doskonałe zrozumienie potrzeb PZU i zaproponowanie rozwiązania, które wpisze się w światowe trendy i pozwoli na szybkie reagowanie na potrzeby klientów. Dzięki opartej na w pełni elastycznej i zintegrowanej z innymi systemami klienta architekturze System Motivizer może odpowiedzieć na każdą potrzebę PZU” – wskazał CEO/CTO Motivizer Paweł Filutowski.

Czytaj także: PZU: 759 mln zł zysku netto w III kw. 2021 roku; najwyższy wynik zanotowany po trzech kwartałach w ciągu ostatnich sześciu lat >>>

„Dzięki elastyczności technologii dostarczonej przez Motivizer, mogliśmy dostosować system do potrzeb użytkowników z różnych branż, zarówno bardzo dużych spółek i grup kapitałowych, jak i mniejszych podmiotów. Wierzymy, że rozpoczęta dziś współpraca będzie owocna i przysporzy dodatkową wartość dla klientów Grupy PZU” – dodał Gołaś.

Grupa PZU jest największą instytucją finansową w Europie Środkowo-Wschodniej. Wartość jej skonsolidowanych aktywów w 2020 r. wyniosła blisko 379 mld zł. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

Źródło: Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A. / PZU S.A.