Przychodzi Student do agencji zatrudnienia
Proponowanych studentom ofert pracy z roku na rok jest coraz więcej. To propozycje ciekawe dla nich zarówno ze względu na możliwość zyskania dodatkowego dochodu, jak i niewielkie wymagania związane z otrzymaniem pracy. Często jedynym warunkiem jest bowiem chęć do pracy i dyspozycyjność pozwalająca na jej wykonywanie. Istotną zaletą dla kandydatów jest jednak przede wszystkim elastyczność godzin pracy, która umożliwia dogodne dopasowanie zadań zawodowych do grafika zajęć na uczelni.
– Ofert, które możemy polecić studentom jest wiele, – komentuje Sylwia Chwastyk-Kolasa, Starszy Specjalista ds. Rekrutacji w agencji zatrudnienia Manpower. – Znając dyspozycyjność i oczekiwania studentów, rekruterzy mogą zaangażować ich zarówno przy pojedynczych projektach jak i zaproponować regularną, długofalową współpracę w godzinach dopasowanych do możliwości jej wykonywania. Dzięki stałemu kontaktowi z pracodawcami, jaki ma agencja zatrudnienia, nawet przy pojedynczych zleceniach kandydaci mogą liczyć na ciągłość otrzymywania kolejnych propozycji. Wiele osób nie poprzestaje zatem na jednym kontakcie, ale chętnie wraca do nas po kolejne zlecenia.
Pośród ofert, które ze względu na elastyczność czasu pracy cieszą się zainteresowaniem młodzieży akademickiej, znajdują się stanowiska pracowników produkcji, magazynierów, pakowaczy. Osoby deklarujące chęć pracy wyłącznie weekendowej, mogą liczyć na rolę hostów i hostess lub prace dekoratorskie związane z pakowaniem prezentów w centrach handlowych. Studentom dyspozycyjnym tylko w godzinach nocnych, oferowane są prace przy inwentaryzacji lub rozładunku towarów. Zwykle spotykają się one z zainteresowaniem kandydatów mających bardzo nieregularny plan zajęć na uczelni, dla których jest to niekiedy jedyna możliwość zdobycia dodatkowego źródła finansów. Tym, którzy chcą pracować w sposób jeszcze bardziej elastyczny, proponowane są role ankieterów, merchandiserów, osób rozdających ulotki, weryfikujących dane lub przygotowujących tłumaczenia językowe. Takie zadania bardzo często mogą być wykonywane w czasie dostosowanym do pracownika, dając równocześnie możliwość łatwego pogodzenia obowiązków wynikających z edukacji z tymi wynikającymi z pracy. Zdarzają się również prace w obszarze obsługi konferencji, targów, imprez sportowych, koncertów, czy innych wydarzeń kulturalnych, które same w sobie stanowią również atrakcję dla zatrudnionych.
– Zwykle formą współpracy, którą preferują studenci jest umowa zlecenie, a proponowane stawki, w zależności od stanowiska, wahają się w granicach od 9 zł do 18 zł brutto za godzinę, – mówi Sylwia Chwastyk-Kolasa z Manpower. – W przypadku pracy hostessy, kandydaci, prócz wynagrodzenia, mogą liczyć na wszelkiego rodzaju gratisy, próbki czy kupony rabatowe w obrębie promowanej przez siebie marki czy produktu. Jednak poza argumentami materialnymi praca w trakcie studiów ma również cenną wartość dodaną. Rozwija kompetencje organizacyjne, uczy współpracy w zespole, odpowiedzialności, wielozadaniowości a nade wszystko uczy pracy. Dzięki temu, szukając zatrudnienia już po zakończeniu studiów, kandydaci mogą zaprezentować się pracodawcom w innym świetle, jako osoby z doświadczeniem i chęcią do wykonywania zawodowych zadań, a przez to liczyć na szybsze znalezienie upatrzonej pracy – dodaje przedstawiciel Manpower.
Szukając pracy warto korzystać z ofert doświadczonych agencji zatrudnienia, takich jak Manpower. Na oferowane stanowiska aplikować można za pośrednictwem strony internetowej www.manpower.pl, a także podczas bezpośredniej wizyty w jednym z biur Manpower, które mieszczą się w blisko 50 miastach w całym kraju. Współpracując z pracodawcami z różnych branż, agencja zatrudnienia Manpower udziela dostępu do wielu ofert pracy, ułatwiając kandydatom jej szybsze znalezienie.
Źródło: ManpowerGroup