Portfel zamówień Asseco Poland na ’23 ma wartość 12,52 mld zł

Portfel zamówień Asseco Poland na ’23 ma wartość 12,52 mld zł
Logo Asseco Polska Źródło: Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Portfel zamówień grupy Asseco Poland na 2023 rok w kursach zmiennych, w obszarze oprogramowania i usług własnych, ma wartość ok. 12,52 mld zł - poinformowała Spółka w raporcie.

Jak wskazano w komunikacie prasowym, w pierwszych trzech kwartałach 2023 roku przychody ze sprzedaży Grupy Asseco przekroczyły 12,6 mld zł.

79 proc. tej kwoty – niemal 10 mld zł – stanowiło oprogramowanie i usługi własne.

Zysk operacyjny w tym okresie wyniósł 1,2 mld zł, a zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej ukształtował się na poziomie 344 mln zł, z czego:

segment Asseco Poland odpowiadał za 47 proc.,

segment Asseco International za 39 proc.,

a segment Formula Systems za 14 proc.

Czytaj także: Raport Specjalny – IT@BANK 2023 | Ranking | Firmy IT inflacji się nie dają

1,5 mld zł zysku operacyjnego non-IFRS

„Dla oceny sytuacji finansowej i rozwoju działalności biznesowej Grupy Asseco ważną informację stanowią podstawowe dane publikowane w ujęciu non-IFRS.

W trakcie pierwszych dziewięciu miesięcy 2023 roku Grupa Asseco wypracowała 1,5 mld zł zysku operacyjnego non-IFRS, co oznacza, że wynik ten ukształtował się na podobnym poziomie jak w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Z kolei zysk netto non-IFRS przypisany akcjonariuszom Asseco wyniósł 384 mln zł” – napisano.

Czytaj także: Raport Specjalny – IT@BANK 2023 | Technologie – Asseco Poland | Era chmury | Czy poziom „zachmurzenia” nie przesłania horyzontu perspektyw biznesowych?

Wzrosły przychody ze sprzedaży w Asseco Poland

„Przychody Asseco pozostają bardzo dobrze zdywersyfikowane geograficznie i sektorowo. W ujęciu geograficznym zagranica, reprezentowana przez segmenty Asseco International i Formula Systems, odpowiadała za 89 proc., a Polska za 11 proc. przychodów grupy.

W ujęciu sektorowym sprzedaż rozłożyła się następująco: przedsiębiorstwa – 42 proc., finanse i bankowość – 34 proc. oraz instytucje publiczne – 24 proc.” – dodano.

Przychody ze sprzedaży w segmencie Asseco Poland wzrosły w tym okresie o 12 proc. i przekroczyły 1,4 mld zł.

Poniżej wyniki grupy Asseco Poland w trzecim kwartale 2023 roku oraz ich odniesienie do konsensusu PAP Biznes i wcześniejszych wyników. Dane w mln zł:

wyniki grupy Asseco Poland w trzecim kwartale 2023 roku oraz ich odniesienie do konsensusu PAP Biznes i wcześniejszych wyników. Dane w mln zł.

Czytaj także: PKO BP udostępnił Asseco Poland 1 mld zł kredytu na skup akcji własnych spółki

Źródło: PAP BIZNES