PKO BP udostępnił Asseco Poland 1 mld zł kredytu na skup akcji własnych spółki

PKO BP udostępnił Asseco Poland 1 mld zł kredytu na skup akcji własnych spółki
Źródło: Asseco
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
PKO Bank Polski zawarł umowę kredytową z Asseco Poland, na mocy której udostępnił klientowi kredyt terminowy maksymalnie do kwoty 1 mld zł.

Kredyt został przeznaczony na sfinansowanie skupu akcji własnych Asseco Poland w ramach publicznego zaproszenia do składania ofert sprzedaży akcji notowanych na GPW w Warszawie.

Zaproszenie spotkało się z pozytywnym odzewem inwestorów – dzięki temu Asseco Poland nabyło 14,8 mln akcji, stanowiących ok. 17,84 proc. kapitału zakładowego, po 80 zł za sztukę.

„Cieszymy się, że mogliśmy wspierać w tej transakcji Asseco Poland, lidera branży IT. Jako największy polski bank dla korporacji i biznesu dla swoich klientów angażujemy najlepszych specjalistów w zakresie finansowania inwestycji, handlu i kapitału obrotowego. Mamy odpowiednie kompetencje, doświadczenie i kapitał, które pozwalają nam na współpracę z największymi firmami” powiedział Marcin Michalski, dyrektor Departamentu Finansowania Projektów Inwestycyjnych w PKO Banku Polskim.

„Profesjonalizm i sprawność w obsłudze naszego wniosku były imponujące, co bardzo nam pomogło w naszych finansowych planach i w przeprowadzeniu tej skomplikowanej transakcji. PKO Bank Polski sprawdził się jako partner finansowy, podchodząc bardzo elastycznie i uwzględniając nasze indywidualne potrzeby oraz możliwości. To pozwoliło nam dostosować warunki kredytu do naszych preferencji i było niezwykle dla nas ważne w przeprowadzeniu całej transakcji skupu. Jeszcze raz bardzo dziękuję i doceniam cały zespół PKO Banku Polskiego za wsparcie oraz niezwykle efektywną współpracę przy finansowaniu naszej transakcji” podkreśliła Karolina Rzońca-Bajorek, wiceprezes Zarządu Asseco Poland S.A.

Asseco Poland jest największym polskim producentem oprogramowania notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Od ponad 30 lat tworzy zaawansowane technologicznie oprogramowanie, dla firm z kluczowych dla gospodarki sektorów.

Oferuje rozwiązania jak aplikacje ERP, Business Intelligence, Artifical Intelligence, usługi bezpieczeństwa czy chmurowe. Grupa kapitałowa Asseco działa w 61 krajach na świecie i zatrudnia blisko 33 tysiące osób.

PKO Bank Polski obsługuje 11,8 mln klientów. Jest podstawowym dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów, osiągając najwyższe udziały w rynku depozytów, kredytów oraz w rynku funduszy inwestycyjnych osób fizycznych.

Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego wspiera swoich klientów w realizacji strategicznych projektów inwestycyjnych poprzez doradztwo zarówno w doborze formy finansowania, jak i elastycznych warunków finansowania dopasowanych do prowadzonej działalności.

W ramach oferty produktowej Grupy klienci korporacyjni mogą korzystać również z produktów i usług leasingowych oraz faktoringowych.

Źródło: PKO Bank Polski / PKO BP