Polsko-belgijski banqUP może świadczyć usługi dostępu do kont w 18 krajach europejskich

Polsko-belgijski banqUP może świadczyć usługi dostępu do kont w 18 krajach europejskich
Fot. stock.adobe.com / wladimir1804
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Firma banqware, działająca pod marką banqUP, po uzyskaniu decyzji Komisji Nadzoru Finansowego, może działać jako dostawca usług dostępu do informacji o rachunku bankowym w 18 europejskich krajach ‒ czytamy w komunikacie opublikowanym przez Firmę.

#KrzysztofPulkiewicz: Ubiegamy się o licencję #KNF na świadczenie usług #PISP, co pozwoli nam na inicjację płatności z rachunku bankowego w Polsce i kolejnych krajach #PłatnościBezgotówkowe #eBankowość #OpenBanking @BanqupTeam @uknf

Polsko-belgijska spółka banqware, dzięki usłudze banqUP, umożliwia obecnie dostęp do kont w bankach z 9 krajów Europy.

Dzięki poszerzeniu licencji będzie mogła świadczyć usługi w 18.

Są to:

Irlandia, Belgia, Hiszpania, Holandia, Szwecja, Bułgaria, Czechy, Estonia, Niemcy, Finlandia, Francja, Litwa, Łotwa, Słowacja, Węgry, Rumunia, Luksemburg i Wielka Brytania.

Źródło: banqUP.

Czytaj także: Czy w Polsce klienci będą zarządzać swoimi danymi tworzonymi i pozyskiwanymi na potrzeby usług finansowych?

‒ Pracujemy już nad podłączeniem do naszego API banków z krajów, gdzie nie byliśmy jeszcze obecni ‒ mówi Krzysztof Pulkiewicz, prezes banqUP.

Firma złożyła już dokumenty potrzebne do działania w kolejnych krajach Europy.

‒ Mamy nadzieję, że już za kilka miesięcy będziemy mogli dostarczać nasze usługi w całej Europie. Ubiegamy się także o licencję Komisji Nadzoru Finansowego na świadczenie usług PISP ‒ Payment Initiation Service Provider, która pozwoli nam na inicjację płatności z rachunku bankowego w Polsce i kolejnych krajach ‒ wyjaśnia Krzysztof Pulkiewicz.

Czym jest platforma banqUP?

Rozwijana przez banqUP platforma otwartej bankowości pozwala w łatwy sposób zintegrować się z systemami banków i w ten sposób pozyskiwać dane z rachunków bankowych.

Czytaj także: Nowe technologie przejmują rynek płatności kartami

To z kolei umożliwia banqUP i jego partnerom świadczenie nowych usług, takich jak integracja kont bankowych, ocena zdolności kredytowej, potwierdzanie tożsamości, czy też wsparcie MŚP w zarządzaniu płynnością finansową.

Firma jako drugi podmiot w Polsce otrzymała licencję AISP od Komisji Nadzoru Finansowego.

Czytaj także: Bankowość otwarta: banqUP wdraża usługę TPP-as-a-service

BanqUP oferuję również usługę TPP-as-a-service dla firm, dla których ubieganie się o licencję TPP jest zbyt czasochłonne lub po prostu biznesowo niepotrzebne.

TPP-as-a-service umożliwia takim podmiotom dostęp do zagregowanych danych bankowych za pośrednictwem platformy banqUP, co pozwala innowatorom pracować nad rozwiązaniami wykorzystującymi open banking szybko, bez potrzeby wyrabiania licencji i konieczności samodzielnych integracji.

Źródło: banqUP