PolCard from Fiserv wprowadza wyświetlanie reklam na ekranach terminali

PolCard from Fiserv wprowadza wyświetlanie reklam na ekranach terminali
Źródło: PolCard from Fiserv
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
PolCard from Fiserv umożliwił swoim klientom prezentowanie reklam lub logotypów na dużych ekranach terminali płatniczych Ingenico LANE/7000. Nowa funkcja (ADV) działa już w sieci convenience Żabka. Dzięki niej franczyzobiorcy sklepów mogą informować konsumentów m.in. o zniżkach i promocjach własnych, a także polecać produkty zewnętrznych dostawców. Usługa może być również dodatkowym źródłem dochodu dla akceptantów, poinformowała Firma.

Nowe rozwiązanie zostało już uruchomione we współpracy z Żabka Polska w II połowie 2023 roku. Na wyświetlaczach urządzeń mogą być prezentowane zarówno statyczne pliki graficzne, jak i animacje czy pliki video (bez dźwięku).

Ze względu na dostęp do terminala online, Żabka może zdalnie zamieszczać oraz aktualizować treści marketingowe na ekranie urządzenia. Możliwe jest również ustawienie wybranej kolejności reklam czy też dostosowanie ich do danej lokalizacji punktu usługowego bądź handlowego.

– Żabka nieustannie się zmienia – od 25 lat chcemy inspirować, podpowiadać najbardziej nowatorskie i przyszłościowe scenariusze dla sieci handlowych i producentów, w których centrum działań są zarówno klienci, jak i franczyzobiorcy.

To nieszablonowe podejście do wdrażania nowych rozwiązań dla branży handlu detalicznego jest kolejnym ważnym elementem pozwalającym nam budować pozycję lidera – mówi Przemysław Tomaszewski, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju usług, Grupa Żabka.

Czytaj także: Polska Bezgotówkowa radzi: Przygotuj swoją firmę na zmiany w sprzedaży w najbliższej przyszłości!

Rozwiązanie ADV wspiera rozwój firmy

– Terminale to obecnie narzędzia wielofunkcyjne, które w znaczny sposób mogą wpłynąć na funkcjonowanie i rozwój firmy. Rozwiązanie ADV to kolejna usługa, jaką wprowadziliśmy na naszych urządzeniach. Dzięki niej właściciele firm mogą poinformować swoich klientów o nowych promocjach, zniżkach czy usługach, a co za tym idzie zwiększyć sprzedaż swoich produktów.

Co ważne, przedsiębiorca może publikować także reklamy np. swoich zewnętrznych dostawców i czerpać z tego dodatkowe zyski – mówi Tomasz Przepiórka, dyrektor Departamentu Klientów Korporacyjnych w Fiserv Polska, właściciela marki PolCard from Fiserv.

Przydatną funkcją na terminalach Ingenico LANE/7000 jest również możliwość wyświetlania zawartości koszyka zakupowego w czasie skanowania produktów przez kasjera. Urządzenie pokazuje klientowi także podsumowanie kwoty transakcji oraz wybraną metodę płatności.

To wygodne rozwiązanie, ponieważ Żabka już nie musi kupować dodatkowego wyświetlacza do drukarki fiskalnej, a ceny każdego produktu oraz ewentualnych promocji są widoczne na ekranie terminala.

Czytaj także: 1,6 mld transakcji na łączną kwotę blisko 96 mld złotych w terminalach z programu Polska Bezgotówkowa

Reklama na wyświetlaczu sposobem na przyciągnięcie uwagi  

– Popularność płatności bezgotówkowych w Polsce jest bardzo duża. Dlatego większość z nas w trakcie zakupów patrzy na terminal płatniczy m.in. po to, żeby sprawdzić kwotę do zapłaty. Gdy umieścimy na nim dodatkowo reklamę, prawdopodobnie skupi ona uwagę większości odbiorców. Taka forma promocji może mieć przewagę nad innymi działaniami marketingowymi.

Co więcej, dzięki tej usłudze przedsiębiorca może zaoszczędzić na innych formatach reklamy zewnętrznej, a dla używającego takiej funkcji sklepu może to być dodatkowe źródło przychodu ze sprzedaży powierzchni reklamowej – mówi Waldemar Korwin-Kowalewski, Country Manager w Ingenico.

PolCard from Fiserv pozwala również na umieszczenie dowolnego znaku graficznego lub komunikatu reklamowego na potwierdzeniu oraz raportach drukowanych z terminala POS. Wprowadzenie tych dodatkowych funkcji nie wpływa na szybkość transakcji, odbywa się ona równie sprawnie jak na innych terminalach płatniczych.

Czytaj także: Już w każdym urzędzie skarbowym w Polsce można płacić kartą płatniczą

Źródło: PolCard from Fiserv