Polacy nie chcą ustawowej pomocy dla frankowiczów

Polacy nie chcą ustawowej pomocy dla frankowiczów
Fot. stock.adobe.com/mdbildes
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Polacy są przeciwni ustawowemu udzielaniu pomocy kredytobiorcom frankowym - wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez Ośrodek Kantar Public na zlecenie Instytutu Jagiellońskiego. Wynika z niego, że Polacy uważają taką pomoc za niesprawiedliwą nie tylko wobec osób, które mają kredyt w złotówkach, ale także ogółu Polaków. Okazuje się, że wprowadzenie pomocy państwa może rykoszetem uderzyć w PiS.

Ponad dwie trzecie Polaków to przeciwnicy udzielania pomocy kredytobiorcom frankowym (68 proc.), wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez @KantarPublic na zlecenie @Jagiellonski #IJagiellonski #RaportIJ #frankowicze #CHF #KredytyFrankowe

Z badań przeprowadzonych na przełomie stycznia i lutego 2019 roku wynika, że ponad dwie trzecie Polaków to przeciwnicy udzielania pomocy kredytobiorcom frankowym (68 proc.). Nieco ponad połowa Polaków (51 proc.) jest zdania, że żaden kredytobiorca nie powinien otrzymywać pomocy od państwa w celu spłaty kredytu.

– Od trzech lat przeprowadzamy badania preferencji wyborczych kredytobiorców hipotecznych i odbioru społecznego proponowanych rozwiązań ustawowych. Tegoroczne, trzecie z kolei badania pokazują jasno, że większość Polaków jest przeciwna pomocy dla frankowiczów i uważa ją za niesprawiedliwą. W roku wyborczym warto także zwrócić uwagę na możliwe konsekwencje polityczne przyjmowanej właśnie prezydenckiej ustawy o wsparciu dla „frankowiczów” – wyjaśnia Marcin Roszkowski, prezes Instytut Jagiellońskiego, w komentarzu dla Business Insider Polska.

Czytaj także: Portret frankowicza: wartość portfela kredytów hipotecznych spadła do 107,1 mld zł na koniec 2018 r. >>>

 

Źródło: Instytut Jagielloński