Poczta Polska udostępnia przelewy natychmiastowe Express Elixir
Realizując przyjętą strategię cyfryzacji, od czerwca 2024 r., Poczta Polska udostępnia swoim klientom przelewy natychmiastowe w systemie Express Elixir.
Usługa, która jest świadczona przez KIR, umożliwia przesyłanie pieniędzy w czasie rzeczywistym – po zleceniu przelewu środki trafiają na rachunek odbiorcy niemal od razu.
System realizuje przelewy międzybankowe w trybie ciągłym: 24/7/365, przez całą dobę, także w weekendy, święta i dni wolne od pracy.
Czytaj także: Bankowość i Finanse | Rozliczenia Międzybankowe – KIR | Elixir – fundament nowoczesnej bankowości
Express Elixir: Poczta Polska + Bank Pocztowy
Płatności natychmiastowe Express Elixir będą oferowane klientom Poczty Polskiej w wybranych urzędach i wprowadzane stopniowo w całej Polsce. Klienci będą mogli zlecać przelewy bezpośrednio w placówce, przy pocztowym okienku.
Poczta Polska będzie realizowała przelewy w systemie Express Elixir przy współpracy z Bankiem Pocztowym, który jest uczestnikiem systemu już od 2017 r.
– Przewagą konkurencyjną Poczty Polskiej jest możliwość oferowania Klientom usług finansowych za pośrednictwem swojego banku.
Mowa nie tylko o rachunkach bankowych, kredytach, czy kartach płatniczych z logo Poczty Polskiej, ale tak jak w przypadku rozwiązania KIR – wykorzystania do obsługi Klientów w zakresie przelewów natychmiastowych infrastruktury teleinformatycznej Banku Pocztowego – mówi Michał Leski, wiceprezes zarządu Banku Pocztowego.
Czytaj także: Bank Pocztowy gotowy na udostępnienie usługi e-Doręczenia
Express Elixir w okienku pocztowym – większa dostępność usługi
– Udostępnienie przelewów natychmiastowych w placówkach Poczty Polskiej na terenie całego kraju, przybliży klientom możliwość korzystania z nowoczesnych usług finansowych, niezależnie od ich miejsca zamieszkania czy dostępu do bankowości elektronicznej – mówi Piotr Alicki, prezes zarządu KIR.
– Express Elixir w okienku pocztowym włącza opcję dokonywania płatności w czasie rzeczywistym także dla osób, które preferują tradycyjne metody dokonywania transakcji – dodaje Piotr Alicki.