Płatności zbliżeniowe od Mastercard w nowej opasce sportowej Xiaomi

Płatności zbliżeniowe od Mastercard w nowej opasce sportowej Xiaomi
Fot. Mi i Mastercard
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Xiaomi i Mastercard wspólnie upowszechniają płatności zbliżeniowe wśród Polaków, wprowadzając na rynek nową opaskę Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC.

Xiaomi Mi Band to najpopularniejsza marka opasek sportowych nie tylko w Polsce, ale też na świecie. Użytkownicy cenią w niej niezawodność, dokładność pomiarów i wygodę użytkowania. Opaska jest doskonałym towarzyszem aktywności oraz codziennego życia. Pozwala rejestrować wyniki treningów, badać stan zdrowia czy jakość snu. Świetnie sprawdza się jako dyskretny i wygodny ekran do powiadomień ze smartfonu. Jedyną cechą, której do tej pory brakowało, jest możliwość płatności zbliżeniowych. Dzięki współpracy z Mastercard teraz to się zmieni. Od dzisiaj możemy płacić za zakupy, używając wirtualnej karty płatniczej Mastercard zapisanej w formie tokena w opasce Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC.  

Prosty proces płatności

Proces płatności nowym smart bandem jest bardzo prosty. Wystarczy w aplikacji Mi Fit wybrać usługę Xiaomi Pay, dostępnej przy zakupie opaski, wprowadzić dane wybranej karty Mastercard, a następnie odpowiedni token zostanie wgrany na urządzenie, którym od tej pory będzie można płacić w sposób równie łatwy, co zegarkiem lub telefonem. Użytkownik Xiaomi Mi Band 6 NFC przed pierwszą płatnością danego dnia musi wybrać kartę zapisaną na opasce i podać ustawiony w aplikacji kod PIN. Tak „odblokowana” opaska pozwala na łatwe i szybkie płatności w ciągu 24 godzin, w czasie których bez przerwy pozostanie na nadgarstku użytkownika.

Aby dokonać transakcji, wystarczy zbliżyć nadgarstek z urządzeniem do terminala POS. Przed przypadkowym dokonaniem płatności chroni funkcja świadomej autentykacji – decydując się na płatność, użytkownik musi przesunąć palcem ekran opaski z jednej strony na drugą. Wtedy urządzenie zostaje „aktywowane”, a dokonanie transakcji staje się możliwe.

Wkrótce opaską Xiaomi będą mogli płacić także klienci innych banków

Już od dzisiaj, z funkcji płatności będą mogli skorzystać użytkownicy kart Mastercard wydanych przez instytucje finansowe takie jak Bank Pocztowy oraz fintechy ZEN.com i Curve. Wkrótce opaską Xiaomi będą mogli płacić także klienci banków BNP Paribas, Getin Bank, mBank oraz SGB-Bank.

„Polscy konsumenci są coraz bardziej mobilni i ucyfrowieni, a od innowacji i technologii, z których korzystają na co dzień, oczekują przede wszystkim wygody i bezpieczeństwa. Nowa opaska Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC to produkt, który odpowiada na wszystkie te potrzeby – pozwala płacić szybko i bezpiecznie poprzez przyłożenie nadgarstka z opaską do terminala. Zakupy można więc zrobić nie mając przy sobie portfela ani telefonu. Dzięki współpracy Mastercard i Xiaomi o zaletach płatności urządzeniami ubieralnymi będzie mogło się przekonać wielu użytkowników kart w Polsce. Cieszymy się, że tak innowacyjne rozwiązania stają się coraz bardziej powszechne i dostępne – mówi Aleksander Naganowski, Dyrektor ds. rozwoju produktów cyfrowych w polskim oddziale Mastercard Europe.

Czytaj także: Młodzi Polacy są liderami płatności zbliżeniowych i korzystania z bankowości cyfrowej w CEE >>>

„Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC to najlepszy przykład technologii, która po prostu ułatwia życie. Codziennie płacimy kartą za przeróżne drobiazgi. Za każdym razem tracimy trochę czasu na wyciąganie i otwieranie portfela, znajdowanie karty. Smartfon z płatnościami NFC też jest wygodny, ale to opaskę mamy cały czas na nadgarstku. To najwygodniejszy sposób na drobne płatności. To jedno z tych urządzeń, do których łatwo się przyzwyczajamy i potem nie wyobrażamy sobie bez nich życia.” – powiedział Łukasz Bieniek Deputy Country Manager w Xiaomi Technology Polska.

Nowa opaska Xiaomi Mi Band 6 NFC wprowadzona w partnerstwie z Mastercard to pierwszy z wielu produktów tej marki umożliwiających płatności zbliżeniowe i wspierających trend mobilnych płatności.

Źródło: MasterCard, Xiaomi