Platforma Rentier.io wystartowała. Sprawdzisz na niej, ile zarobisz na inwestycji w nieruchomości

Platforma Rentier.io wystartowała. Sprawdzisz na niej, ile zarobisz na inwestycji w nieruchomości
Źródło: Rentier.io
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Platforma Rentier.io umożliwiająca, na podstawie autorskiego algorytmu, dokładną kalkulację potencjalnych przychodów z najmu oraz pogłębioną analizę opłacalności inwestycji w nieruchomości, oficjalnie wystartowała. Startup już zarabia, a początek jego działań zbiegł się z podpisaniem umowy o współpracy z jednym z czołowych pośredników kredytowych w Polsce.

Platforma #Rentier.io umożliwia, na podstawie autorskiego algorytmu, dokładną kalkulację potencjalnych przychodów z najmu oraz pogłębioną analizę opłacalności inwestycji w #nieruchomości

Rentier.io analizuje łącznie ponad 40 wskaźników, danych makro- i mikroekonomicznych oraz parametrów, dzięki którym przyszły właściciel mieszkania lub inwestor kupujący mieszkania pod wynajem w ciągu zaledwie kilku minut porównuje oferty zakupu nieruchomości oraz wybiera najlepszą z punktu widzenia atrakcyjności inwestycyjnej. Co ważne, platforma w większości powyższych przypadków sama agreguje niezbędne informacje, dane i parametry inwestycji, wymagając od użytkownika jedynie uzupełnienia indywidualnych danych, np. okresu kredytowania.

Dotychczas, aby wyliczyć opłacalność zakupu nieruchomości oraz np. okres zwrotu z inwestycji, należało przeanalizować i porównać kilkadziesiąt parametrów, m.in. wskaźniki mikro i makroekonomiczne, w tym horyzont czasowy inwestycji, realną liczbę miesięcy najmu w roku, amortyzację nieruchomości, wynagrodzenie notariusza, koszty wpisu do ksiąg wieczystych, podatek od nabycia lokalu, tzw. PCC, kosztu aktu notarialnego, etc. Należało także uwzględnić wysokość podatku od nieruchomości, gruntu, koszty ubezpieczenia nieruchomości, podatku ryczałtowego, podatku wg zasad ogólnych lub podatku liniowego, etc. Dodatkowo, w przypadku zaciągnięcia kredytu na zakup lokalu, dochodziło kilkanaście danych, takich jak marża i prowizja banku, ubezpieczenie na życie i od utraty pracy czy okres kredytowania. Platforma Rentier.io, która właśnie wystartowała, dostarcza osobom planującym zakup nieruchomości szybkiej, konkretnej i wiarygodnej informacji na temat nieruchomości, analizując wszystkie te dane.

– Rentier.io powstał z myślą o osobach, które rozważają inwestycje w nieruchomości, zarówno na wynajem, jak i na własne potrzeby. Nasze narzędzie daje możliwość kompleksowej i niezwykle szybkiej analizy dowolnej oferty lub porównania kilku ofert – mówi Anton Bubiel, współzałożyciel i prezes zarządu Rentier.io. – Dzięki temu użytkownicy zyskują nie tylko czas, ale przede wszystkim wiarygodne dane, na podstawie których mogą bezpiecznie podejmować korzystne finansowe decyzje – dodaje Bubiel.

Wiele korzyści, jedna platforma

Autorski algorytm Rentier.io umożliwia porównanie kilku a nawet kilkunastu ofert nieruchomości, pobierając dane z linków pobranych przez użytkowników z portali ogłoszeniowych. Platforma dostarcza wiarygodnej wiedzy na temat rzeczywistego wkładu gotówkowego w daną inwestycję, analizę poziomu przychodów i kosztów w rozbiciu na poszczególne lata, uwzględniając m.in. koszty okresowych remontów, niezbędnych napraw czy doposażenia nieruchomości. Prezentuje również informacje na temat wysokości raty kredytu, średnich miesięcznych kosztów, stopy zwrotu z inwestycji, okresu zwrotu i wiele innych, przydatnych dla inwestorów i przyszłych właścicieli lokali, wskaźników finansowych.

Podstawową informacją, którą wylicza platforma dla każdej analizowanej inwestycji, jest wynik brutto. Interesującą funkcjonalnością jest także kalkulacja wyniku netto dla różnych opcji opodatkowania. Wynik netto może się znacząco różnić od wybranej przez inwestora wersji rozliczeń podatkowych. Rentier pozwala porównać warianty takie jak ryczałt, rozliczenie na zasadach ogólnych lub też w ramach działalności gospodarczej, tak aby inwestor w łatwy sposób mógł wybrać najbardziej opłacalny wariant rozliczenia swojej inwestycji, generując tym samym realne oszczędności.

Wśród kolejnych benefitów korzystania z portalu można wymienić m.in. wyliczenia pełnych kosztów zakupu nieruchomości oraz oszacowania takich danych, jak potencjalny przychód z najmu. Wykorzystując zebraną przez Rentier.io bazę danych, która zawiera historyczne ogłoszenia nieruchomości z portali ogłoszeniowych, serwis dokonuje wyliczeń potencjalnego przychodu z najmu dla wybranej nieruchomości. Kolejną ciekawą funkcjonalnością jest możliwość obliczenia przepływów pieniężnych na przestrzeni kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inwestor sam ustala jaki horyzont czasowy go interesuje. Rentier na tej podstawie kalkuluje roczne przepływy pieniężne i wylicza wskaźniki inwestycyjne.

Już zarabia

Pomimo że Rentier.io dopiero co zaistniał na rynku, ma już klientów. Dodatkowo, platforma właśnie podpisała umowę ramową z Alex T. Great, szóstym największym pośrednikiem kredytowym w Polsce. Dzięki temu firma przejęła od Rentier.io sprzedaż w kanale B2B.

– Nasz model biznesowy opiera się na dwóch rynkach B2B i B2C – informuje Anton Bubiel, prezes zarządu Rentier.io. – Oprócz sprzedaży dostępu do platformy w modelu abonamentowym dla firm i dostępów dla osób fizycznych, oferujemy także dane dotyczące rynku nieruchomości. Udostępniamy je m.in. poprzez API według zdefiniowanych kryteriów. W ubiegłym tygodniu podpisaliśmy pierwszą umowę z klientem na tego typu usługi – dodaje Bubiel.

W październiku 2018 r. Rentier.io zaprezentuje najnowszą wersję platformy z nowymi funkcjonalnościami.

Źródło: Rentier.io