PKO BP umożliwi społecznościową wymianę walut

PKO BP umożliwi społecznościową wymianę walut
Fot. stock.adobe.com / tippapatt
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Od 2 września ’24 w kantorze internetowym PKO Banku Polskiego w aplikacji IKO klienci będą mogli skorzystać z nowej funkcji – społecznościowej wymiany walut. Bank dopasuje oferty i rozliczy je, zapewniając przy tym bezpieczeństwo transakcji i danych klientów sprzedających i kupujących walutę, poinformował Bank.

Klienci PKO Banku Polskiego będą mogli w kantorze w aplikacji IKO wystawić walutę na sprzedaż lub złożyć ofertę kupna waluty – po wskazanym przez siebie kursie. Bank dopasuje oferty sprzedających i kupujących i rozliczy je, zapewniając przy tym bezpieczeństwo transakcji i danych klientów.

W kantorze społecznościowym na początek będzie można kupić i sprzedać cztery najbardziej popularne waluty: euro, dolar amerykański, funt brytyjski i frank szwajcarski.

Bank pobierze prowizję od wartości transakcji, choć czasowo może też rezygnować z prowizji, aby promować społecznościową wymianę walut. Wystawioną walutę będzie można sprzedać w całości, jako jedną transakcję np. naraz 100 euro lub w częściach jako kilka transakcji np. 100 euro sprzedane jako 50, 40 i 10 euro.

Czytaj także: PKO BP uruchomiło kantor dla firm w aplikacji mobilnej

Społecznościowa wymiana walut – kto może skorzystać

Klient w kantorze w IKO będzie mógł wybrać:

    standardową wymianę (ze wszystkimi dotychczasowymi funkcjami kantoru)

lub

    kantor społecznościowy.

Z kantoru w obu wariantach (standardowym i społecznościowym) mogą też skorzystać użytkownicy IKO bez ROR w PKO Banku Polskim – mogą oni aktywować kantor w aplikacji i sprawdzić wystawione oferty. Aby skorzystać z kantoru, wystarczy otworzyć w banku konto walutowe.

Czytaj także: Gdzie i jak płacą za granicą klienci PKO BP?

Kantor online PKO BP – możliwości

Kantor dla klientów indywidualnych PKO Banku Polskiego jest dostępny w IKO i iPKO całą dobę przez siedem dni w tygodniu.

Ma już ponad 2 mln zarejestrowanych klientów. Umożliwia wymianę 9 walut (EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK, SEK, CZK i HUF) po atrakcyjnych kursach.

Można w nim m.in. śledzić wykresy walutowe online oraz korzystać z powiadomień/alertów SMS i push w momencie, gdy kurs waluty osiągnie wyznaczony przez klienta poziom.

Klient zleci także automatyczną wymianę waluty, gdy jej kurs osiągnie wymaganą wartość oraz ustawi stałe zlecenie, dzięki czemu bank wymieni waluty we wskazanym dniu.

Za zakup waluty można zapłacić BLIKIEM z konta w innym banku.

W aplikacji IKO kantor jest dostępny m.in. w angielskiej i ukraińskiej wersji językowej. Kantor to jeden z elementów pakietu walutowego 3w1 PKO Banku Polskiego. Oprócz niego w skład pakietu wchodzą konto walutowe i karta wielowalutowa.

Źródło: PKO Bank Polski / PKO BP