Kadrowe roszady w PKO BP: Jan Emeryk Rościszewski zrezygnował ze stanowiska prezesa, dwóch członków zarządu odwołanych

Kadrowe roszady w PKO BP: Jan Emeryk Rościszewski zrezygnował ze stanowiska prezesa, dwóch członków zarządu odwołanych
Jan Emeryk Rościszewski Fot. PAP Biznes
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Jan Emeryk Rościszewski złożył rezygnację z funkcji prezesa PKO BP z dniem 22 października - poinformował bank w komunikacie.

Rościszewski był prezesem PKO BP od czerwca 2021 roku. Na stanowisku zastąpił Zbigniewa Jagiełłę, który był prezesem banku od października 2009 roku.

Czytaj także: Iwona Duda będzie kierować PKO BP >>>

Iwona Duda z Alior Banku do PKO BP

Rada nadzorcza PKO BP na stanowisko wiceprezesa banku powołała Iwonę Dudę i powierzyła jej kierowanie pracami zarządu. Duda zrezygnowała jednocześnie z funkcji prezesa Alior Banku. Do zarządu PKO BP, na stanowisko wiceprezesa, powołany został również Wojciech Iwanicki – podał PKO BP.

Zmiany w zarządzie

Wcześniej rada nadzorcza PKO BP odwołała także z zarządu Rafała Antczaka i Jakuba Papierskiego.

Antczak był wiceprezesem PKO BP, nadzorującym obszar bankowości przedsiębiorstw i analiz, a Papierski – wiceprezesem, nadzorującym obszar bankowości inwestycyjnej.

Czytaj także: Jak roszady kadrowe w PKO BP wyceni rynek?

Kariera w PKO BP

Jan Emeryk Rościszewski od lipca 2016 roku nadzorował w PKO BP obszar rynku detalicznego obsługujący 11 mln klientów. Pełnił też funkcje w radach nadzorczych spółek należących do grupy kapitałowej PKO BP: PKO Leasing, PKO Faktoring, PKO Bank Hipoteczny, PKO TFI, PKO Towarzystwo Ubezpieczeń oraz PKO Życie Towarzystwo Ubezpieczeń.

W latach 1998-2016 nowy prezes PKO BP był prezesem Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie Cardif Polska, a w latach 2001-2016 dyrektorem generalnym Cardif Assurance Risques Divers w Polsce.

Źródło: PAP BIZNES