Piotr Wałek nowym zarządzającym Insignis TFI

Piotr Wałek nowym zarządzającym Insignis TFI
Źródło: Insignis TFI
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Piotr Wałek dołączył z początkiem 2024 roku do zespołu inwestycyjnego Insignis TFI na stanowisku zarządzającego Funduszem - poinformował Insignis TFI w komunikacie prasowym.

Piotr Wałek został nowym zarządzającym Insignis TFI

Piotr Wałek był związany z Trigon TFI od 2012 roku.

Zarządzał również w instytucjach takich jak AgioFunds TFI oraz Baltic Capital TFI.

W ostatnich latach prowadził autorski fundusz Hermes Capital FIZ.

 W zespole Insignis będzie współpracował z Ryszardem Miodońskim, który dołączył do Insignis na początku 2022 roku po latach pracy dla Noble Funds TFI.

Insignis TFI rozszerza zakres działania

„W połowie 2023 roku po latach zarządzania wyłącznie jedną neutralną rynkowo strategią akcyjną, zdecydowaliśmy się na wykorzystanie dobrego momentu rynkowego i zaoferowaliśmy naszym inwestorom tradycyjny niezabezpieczony fundusz polskich akcji pod nazwą Insignis Long FIZ.

Moment na start był wyśmienity. W 6 miesięcy od utworzenia Fundusz zarobił 23 proc., bijąc benchmark o ponad 6 punktów procentowych.

W związku z rozszerzeniem oferty i rozwojem firmy uznaliśmy, że jest to właściwy czas na wzmocnienie zespołu o doświadczonego zarządzającego, który przez 12 lat był związany z polskim rynkiem akcji” – powiedział Grzegorz Witkowski, prezes zarządu Insignis TFI i szef działu inwestycji.

O Funduszu

Insignis TFI specjalizuje się wyłącznie w inwestycjach na GPW. Zarządza dwoma Funduszami Inwestycyjnymi Zamkniętymi – działającym od 2015 roku Insignis FIZ oraz utworzonym w trakcie 2023 roku Insignis Long FIZ.

Ponadto jest jedną z firm, które zarządzają w Polsce pieniędzmi Norweskiego Państwowego Funduszu Emerytalnego, czyli największego na świecie państwowego funduszu majątkowego.

Źródło: PAP BIZNES