Piotr Kaczmarek zrezygnował z funkcji prezesa zarządu Getin Holding

Piotr Kaczmarek zrezygnował z funkcji prezesa zarządu Getin Holding
Piotr Kaczmarek, prezes Zarządu Getin Holding. Źródło: Getin Holding
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Piotr Kaczmarek złożył oświadczenie o rezygnacji z pełnienia funkcji prezesa Getin Holding z upływem 30 czerwca 2023 r., podała spółka. Piotr Kaczmarek swoją decyzję uzasadniał ważnymi powodami osobistymi.

Piotr Kaczmarek jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie w roku 1993 ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji.

W latach 1993 – 1996 odbył aplikację radcowską prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych we Wrocławiu i uzyskał tytuł radcy prawnego.

W latach 1993 – 2005 pracował w Europejskim Funduszu Leasingowym S.A (EFL S.A), zajmując kolejno stanowiska: Dyrektora Departamentu Prawnego od 1993 roku, członka zarządu od 1995 roku, pierwszego wiceprezesa zarządu od 1998 do 2002 roku i prezesa zarządu od 2002 do 2005 roku.

W latach 2002 – 2008 Piotr Kaczmarek  związany był z Grupą Credit Agricole – właścicielem EFL S.A. od 2001 roku, zajmując kolejno stanowiska: prezesa zarządu Europejskiego Funduszu Leasingowego S.A. w latach 2002-2005, Senior Project Managera odpowiedzialnego za projekty w Europie Wschodniej w latach 2005-2006.  W latach 2006-2008 pełnił funkcję pierwszego wiceprezesa zarządu odpowiedzialnego za bankowość detaliczną w spółce Credit Agricole Bank Ukraina w Kijowie,

W latach 2008 – 2014 związany był z Grupą Alfa Bank zajmując stanowisko członka zarządu odpowiedzialnego za bankowość detaliczną w spółce Alfa Bank Ukraina w Kijowie.

Idea Bank Ukraina: 90 proc. oddziałów otwartych, ostrożny powrót do udzielania kredytów detalicznych

Piotr Kaczmarek był także:

Członkiem Rady Nadzorczej TU Europa S.A. w latach 1995-1999 i 2003-2004.

Członkiem Rady Nadzorczej spółki Getin Service Provider S.A w latach 2000-2002.

Przewodniczącym Rady Nadzorczej spółki Europa Życie S.A. w latach 2002-2003.

Członkiem Rady Nadzorczej LUKAS Bank SA (Grupa Credit Agricole) w latach 2003-2006 i 2007-2008.

Członkiem Rady Nadzorczej Idea Money S.A. w Warszawie.

Piotr Kaczmarek  zasiada w Radach Nadzorczych następujących spółek:

Idea Bank S.A. Ukraina z siedzibą we Lwowie (Przewodniczący)

Getin International S.A w likwidacji z siedzibą we Wrocławiu (Przewodniczący).

Czytaj także: Leszek Czarnecki zmniejszył zaangażowanie w Getin Holding do 44,98 proc.

Grupa Kapitałowa Getin Holding S.A., założona przez dr. Leszka Czarneckiego należy do grona największych firm notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (Index sWIG80).

Getin Holding prowadzi działalność inwestycyjną polegającą na wyszukiwaniu i realizacji projektów w Polsce i poza jej granicami. Grupa funkcjonuje na szeroko pojętym rynku finansowym – w bankowości, pośrednictwie finansowym, ubezpieczeniach i leasingu. Jej celem jest  zwiększanie wartość spółek wchodzących w skład Grupy poprzez nadzór i koordynację ich rozwoju. Holding działa w modelu „funkcjonalnym”, stanowiąc tym samym, dla wszystkich podmiotów w Grupie, centrum kompetencji w kluczowych obszarach biznesowych.

Getin Holding aktywnie działa na rynkach Europy Wschodniej i Południowej, gdzie posiada cztery banki oraz trzy firmy leasingowe. Należące do Holdingu banki specjalizują się w sprzedaży kredytów gotówkowych, samochodowych oraz ofercie skierowanej do małych i średnich firm. Natomiast spółki leasingowe świadczą kompleksowe usługi w zakresie finansowania m.in. pojazdów lekkich, ciężkich oraz sprzętu medycznego. Strategia Getin Holding zakłada budowę lokalnych grup biznesowych dostosowanych do specyfiki rynków, na których działają.

Misją Spółki jest tworzenie wartości poprzez osiąganie wysokiej stopy zwrotu z inwestycji, a co za tym idzie wymiernych korzyści dla akcjonariuszy. Swój wzrost Getin Holding osiąga poprzez systematyczny rozwój spółek wchodzących w skład Grupy, akwizycje nowych podmiotów lub tworzenie ich od podstaw.

Akcje Getin Holding są notowane na GPW od 2001 roku.

Czytaj także: Getin Holding: 224,1 mln zł straty netto grupy w połowie 2022 roku

Źródło: ISBnews, Getin Holding