PFR Nieruchomości z pozwoleniem na budowę 414 mieszkań na wynajem we Wrocławiu
Pierwszy etap realizacyjny obejmie powstanie dziewięciu niskich, trzykondygnacyjnych budynków z użytkowym poddaszem. W części z nich znajdą się lokale handlowe i usługowe na parterach oraz garaże podziemne.
Na osiedlu powstaną mieszkania o zróżnicowanej strukturze oraz metrażach, od około 30-metrowych kawalerek po niemal 90-metrowe M-4.
To właśnie Wrocław w najbliższych latach może wysunąć się na pierwsze miejsce w zakresie liczby mieszkań realizowanych przez Fundusz Mieszkań dla Rozwoju
Zgodnie z zakładanym harmonogramem, wiosną ruszy postępowanie, podczas którego zostanie wyłoniony generalny wykonawca inwestycji, sama budowa ma wystartować w trzecim kwartale 2022 roku.
Czytaj także: Młodzi Hiszpanie dostaną od rządu bony na wynajem mieszkania
Projekt osiedla na Zakrzowie wyłoniony w konkursie
Architektura oraz układ budynków zaproponowanych przez krakowską pracownie BE DDJM jest dostosowany do obowiązującego na tym obszarze miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Bryła bloków, dwuspadowe dachy oraz intensywność zabudowy nawiązują do architektury wrocławskiego Sępolna.
Projekt osiedla na Zakrzowie został wyłoniony w drodze konkursu zorganizowanego przez spółkę PFR Nieruchomości i Polski Holding Nieruchomości S.A.. Najlepszą koncepcję nagrodzili ‒ między innymi ‒ przedstawiciele Urzędu Miasta we Wrocławiu i wrocławskiego oddziału SARP.
Na Dolnym Śląsku ‒ w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego ‒ trwa realizacja 834 mieszkań
‒ Zbliżamy się do momentu, w którym ruszy budowa pierwszego etapu naszej kolejnej wrocławskiej inwestycji. Trwa już realizacja niemal pół tysiąca mieszkań na osiedlu Nowa Kolejowa, która przebiega zgodnie z zakładanym harmonogramem.
Ponadto pozyskaliśmy bardzo atrakcyjny teren na wrocławskich Popowicach – tam również planujemy budowę kilkuset mieszkań. Dlatego to właśnie Wrocław w najbliższych latach może wysunąć się na pierwsze miejsce w zakresie liczby mieszkań realizowanych przez Fundusz Mieszkań dla Rozwoju ‒ mówi Wojciech Caruk, prezes PFR Nieruchomości S.A.
Osiedle przy ul. Kolejowej: 469 mieszkań
Budowa osiedla na 469 mieszkań przy ul. Kolejowej ruszyła latem 2021 roku. Obecnie generalny wykonawca inwestycji – firma PORR – wykonuje wykopy pod fundamenty budynków.
Z kolei przy ul. Białowieskiej na działce położonej na nabrzeżu Odry ma powstać sześć budynków z około 400 mieszkaniami na wynajem. Trwa postępowanie, w którym zostanie wyłoniona pracownia architektoniczna do opracowania projektu osiedla.
Czytaj także: Rynek najmu: w 2021 roku najwięcej zdrożały kawalerki w dużych miastach
Dolnośląskie inwestycje Funduszu Mieszkań dla Rozwoju
Na Dolnym Śląsku ‒ w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego ‒ trwa realizacja 834 mieszkań.
Oprócz Wrocławia, mieszkania powstają jeszcze w dwóch lokalizacjach. Przy ul. Lubańskiej w Zgorzelcu powstaje pięć budynków, które pomieszczą 221 lokali. Dwa bloki osiągnęły już docelową wysokość pięciu kondygnacji.
PFR Nieruchomości (…) posiada w swojej ofercie około 4,6 tysiąca mieszkań (na wynajem) w ponad 30 lokalizacjach w całej Polsce
Z kolei w Oławie, w której przy ul. Paderewskiego trwa budowa 144 mieszkań, aktualnie prowadzone są prace tynkarskie i malarskie we wszystkich trzech budynkach oraz roboty związane z zagospodarowaniem terenu osiedla.
Spółka PFR Nieruchomości odpowiedzialna za rozwój dwóch funduszy oferujących mieszkania w formule najmu instytucjonalnego – Funduszu Mieszkań na Wynajem i Funduszu Mieszkań dla Rozwoju posiada w swojej ofercie około 4,6 tysiąca mieszkań w ponad 30 lokalizacjach w całej Polsce.
Są to zarówno inwestycje w największych metropoliach – Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście czy Łodzi, a także miastach średnich takich jak Toruń, Radom, Wałbrzych czy Świdnik.
Czytaj także: Wynajem mieszkań w Polsce: rynek rośnie, ale nadal jesteśmy w ogonie UE pod tym względem