PFR Nieruchomości S.A. powoła Rzecznika Najemców

PFR Nieruchomości S.A. powoła Rzecznika Najemców
Fot. stock.adobe.com / wichayada
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
PFR Nieruchomości S.A. zadeklarowała powołanie Rzecznika Najemców, którego zadaniem będzie usprawnienie kontaktów pomiędzy Spółką a Najemcami osiedli Funduszu Mieszkań dla Rozwoju i Funduszu Mieszkań na Wynajem. Co ważne, będzie on współdziałał z organizacjami konsumenckimi oraz przedstawicielami branży w celu wypracowania i wdrożenia odpowiednich standardów obsługi najemcy na polskim rynku najmu instytucjonalnego, czytamy w komunikacie prasowym Spółka.

Jako pierwsza, już w 2015 roku, PFR Nieruchomości S.A. zaoferowała mieszkania w formule zinstytucjonalizowanego najmu. Obecnie Spółka zarządza zasobem około 5 tysięcy mieszkań, co daje jej pozycję lidera na rodzimym rynku mieszkań na wynajem.

Tym samym powołanie Rzecznika Najemców stanowi kolejny etap realizacji strategii rozwoju funduszy, zarządzanych przez PFR Nieruchomości, a także odpowiedź na obserwowane przez spółkę potrzeby najemców. Ponadto funkcja ta jest ważnym krokiem w standaryzacji procesu obsługi na polskim rynku najmu instytucjonalnego.

Czytaj także: Bankowość i Finanse | Nieruchomości | Czy mamy szanse na program mieszkaniowy? Zmarnowane lata w sektorze nieruchomości

Ochrona uzasadnionych interesów najemców

Aktualnie wybór Rzecznika Najemców konsultowany jest z instytucjami obecnymi na rynku najmu, w tym z organizacjami pozarządowymi. Zadaniem Rzecznika będzie ochrona uzasadnionych interesów najemców, a także analiza indywidulanych spraw, których nie sposób rozwiązać według standardowych procedur.

Rezultatem tych działań będzie wypracowywanie rozwiązań, które adresują potrzeby najemców oraz przyczyniają się do podnoszenia standardów i usprawnienia procesów obsługi osób korzystających z profesjonalnego rynku najmu.

Czytaj także: Wysokie stopy procentowe stawiają inwestycje PRS w Polsce pod znakiem zapytania?

PFR Nieruchomości zarządza zasobem około 5 tysięcy mieszkań

PFR Nieruchomości S.A. dostarcza na polski rynek mieszkania na wynajem, w tym na wynajem z dojściem do własności. Spółka zrealizowała inwestycje mieszkaniowe o wartości blisko 3 miliardów złotych w 40 lokalizacjach w całej Polsce.

Osiedla PFR Nieruchomości znajdują się zarówno w największych polskich miastach, w których zapotrzebowanie na mieszkania jest największe – w Krakowie, Katowicach czy w Gdyni oraz mniejszych samorządach, w których nie było oferty stabilnego, długoterminowego najmu – jak Świdnik, Radom, Dębica czy Łowicz.

Czytaj także: Programy mieszkaniowe kosztują krocie i tylko sztucznie zawyżają popyt?

Źródło: PFR Nieruchomości