PFR Nieruchomości S.A. oddaje 513 mieszkań na wynajem do zarządzania przez holenderską firmę MVGM

PFR Nieruchomości S.A. oddaje 513 mieszkań na wynajem do zarządzania przez holenderską firmę MVGM
Nowy Nikiszowiec, Katowice. Źródło: MVGM
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Europejski lider zarządzania nieruchomościami rozpoczyna współpracę z PFR Nieruchomości, spółką zależną od Polskiego Funduszu. W ramach kontraktu MVGM otrzymuje mandat na administrowanie 513 mieszkaniami w inwestycji Nowy Nikiszowiec w Katowicach.

MVGM jest wiodącym graczem na rynku europejskim. Zatrudnia ponad 1500 osób w 10 krajach i jest jedną z pierwszych firm w Europie, która zaczęła oferować wyspecjalizowane usługi zarządzania dla sektora mieszkań na wynajem (PRS – Private Rented Sector).

Rozwój oferty oraz budowa pozycji lidera biznesu zarządczego dla sektora PRS w Polsce jest dla MVGM kluczowym celem strategicznym.

Nowy Nikiszowiec to dla nas istotny etap w budowie pozycji MVGM w Polsce jako kluczowego partnera i doradcy w zakresie zarządzania dla klientów z sektora PRS

Nowy Nikiszowiec to zespół sześciu budynków wielorodzinnych położonych w katowickiej dzielnicy Janów-Nikiszowiec. Miejsce słynie z wyjątkowego na skalę światową, świetnie zachowanego osiedla z początków XX w. Inwestycja ma sporo cech charakterystycznych nawiązujących do tradycyjnej śląskiej zabudowy i historii tego miejsca.

Obiekt został wyróżniony nominacją do nagrody imienia Miesa van der Rohe – jednej z najważniejszych architektonicznych nagród w Europie.

Czytaj także: Mieszkanie Plus: Nowy Nikiszowiec nominowany do unijnej nagrody im. Miesa van der Rohe

Administrowaniu podlega 513 mieszkań na wynajem

W budynkach znajduje się 513 mieszkań wykończonych pod klucz przeznaczonych na wynajem w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, realizowanego przez PFR Nieruchomości S.A.

Architektura oraz organizacja budynków i ich otoczenia są nowoczesne i funkcjonalne i nawiązują charakterem do śląskich tradycji, sprzyjają sąsiedzkiej integracji dzięki wspólnym terenom rekreacyjnym czy ogródkom. Jest to największa inwestycja rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego. Wszystkie lokale administrowane będą przez MVGM.

Zadania postawione przed MVGM w Nowym Nikiszowcu obejmą zarówno tematy techniczne, jak i obsługę najemców

‒ Nowy Nikiszowiec powiększy nasz portfel do ponad 600 mieszkań. Nawiązaliśmy współpracę z Klientem, który jest pionierem w zakresie budowania mieszkań na wynajem w Polsce.  

Dzięki zespołowi specjalistów, wieloletniemu doświadczeniu w zarządzaniu różnymi nieruchomościami w Polsce, wzbogaconemu o ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zarządzaniu nieruchomościami mieszkaniowymi w Europie, jesteśmy gotowi na prowadzenie projektu zarządczego w dowolnej skali.

Nowy Nikiszowiec to dla nas istotny etap w budowie pozycji MVGM w Polsce jako kluczowego partnera i doradcy w zakresie zarządzania dla klientów z sektora PRS ‒ podkreśla Agnieszka Nowak, Dyrektor Zarządzająca MVGM w Polsce.

Czytaj także: Nowy Nikiszowiec: inwestor postawił też na sztukę, osiedle zyskało unikalną płaskorzeźbę

Obowiązki zarządcy osiedla

Zadania postawione przed MVGM w Nowym Nikiszowcu obejmą zarówno tematy techniczne, jak i obsługę najemców.

Do obowiązków zarządcy należeć będzie między innymi świadczenie usług administrowania wraz z zapewnieniem bieżącej obsługi technicznej, zarządzanie usługami utrzymania czystości i zieleni oraz odśnieżania.

Inwestycja powstała w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego. Za realizację była odpowiedzialna spółka celowa MDR Katowice, utworzona przez dwa podmioty: PFR Nieruchomości S.A. oraz Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego (KTBS).

Finansowanie pochodzi ze środków Funduszu Sektora Mieszkań dla Rozwoju FIZAN, którym zarządza spółka PFR Nieruchomości. Jest to alternatywa dla osób zakupu mieszkania na kredyt.

MVGM w Polsce

MVGM działa w Polsce od grudnia 2019, kiedy firma oficjalnie przejęła biznes zarządzania nieruchomościami od JLL, wiodącej agencji doradczej w sektorze real estate, która w 2009 roku rozpoczęła tworzenie portfolio usług oraz zespół odpowiedzialny za property management – czytamy na stronie internetowej firmy.

Aktualnie, zespół MVGM zarządza w Polsce portfolio nieruchomości biurowych, handlowych i magazynowych o łącznej powierzchni ponad 1,3 mln mkw., które należą do 26 klientów, między innymi IMMOFINANZ, PKO TFI, AEW, INVEL, DEKA Immobilien, Sharow Capital, Hansainvest czy WP Carey.

Czytaj także: Różnica cen za wynajem mieszkania to nawet 5090 zł: gdzie najtaniej, gdzie najdrożej?

Źródło: MVGM