PFR Nieruchomości: 108 mieszkań w Świdniku bez poślizgu, będą gotowe w 2021 r.

PFR Nieruchomości: 108 mieszkań w Świdniku bez poślizgu, będą gotowe w 2021 r.
Osiedle mieszkaniowe przy ul. Gen. S. Roweckiego „Grota” w Świdniku. Fot. PFR Nieruchomości
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Blisko 1800 m3 betonu, 77 to stali zbrojeniowej i 34 tony zaprawy murarskiej – powstaje osiedle mieszkaniowe przy ul. Gen. S. Roweckiego „Grota” w Świdniku. Na uruchomionej w IV kwartale 2019 roku budowie wzniesiono już połowę ścian konstrukcyjnych. Osiedle będzie gotowe latem 2021 roku.

#MieszkaniePlus: Inwestycja w Białej Podlaskiej jest objęta programem dopłat do czynszów. Z comiesięcznego wsparcia korzysta już 157 rodzin #DopłatyDoCzynszu #BiałaPodlaska #PomocFinansowa @PFR_N

Na ponad hektarowej działce wskazanej przez samorząd jest budowane kameralne osiedle złożone z dwóch trzypiętrowych budynków.

W pierwszym z nich wykonywane są ściany konstrukcyjne przedostatniej kondygnacji i stropy nad pierwszym i drugim piętrem. W drugim z bloków trwa murowanie ścian konstrukcyjnych drugiej i trzeciej kondygnacji.

800 osób zainteresowanych nową inwestycją w Świdniku

Zgodnie z założonym harmonogramem inwestycja osiągnie stan surowy otwarty za dwa miesiące czyli na przełomie lipca i sierpnia. Generalnym wykonawcą robót budowlanych jest API sp. z o.o.

W Świdniku powstaje 108 mieszkań o zróżnicowanej strukturze. Najwięcej będzie lokali dwu- i trzypokojowych, jednak nie zabraknie również kawalerek i M4 . Zainteresowanie zamieszkaniem na osiedlu przy ul. Gen. S. Roweckiego „Grota” zadeklarowało blisko 800 osób, które wypełniły ankietę.

Respondenci wskazywali, że obecnie wynajmują mieszkanie na rynku komercyjnym (42 proc.) lub mieszkają u rodziców (37 proc.). Ankietowani zainteresowali się inwestycją, ponieważ nie mają obecnie własnego mieszkania (60 proc.), a także nie stać ich na kredyt mieszkaniowy (54 proc.). Ankietę wypełniały głównie osoby pochodzące ze Świdnika (65 proc.) głównie młode w wieku od 21 do 40 lat (80 proc. ankietowanych).

Wśród nich była pani Kamila Harasim. ‒ Mieszkamy z mężem w mieszkaniu wynajmowanym od prywatnych ludzi. Mieszkanie to taka najważniejsza część w życiu, daje nam zabezpieczenie, spokój i ja bym już chciała mieć taką stabilizację. Wiadomo, w wynajmowanym mieszkaniu jesteśmy dotąd, dopóki ktoś nam go nie wypowie. A ja bym już chciała wprowadzić się i wiedzieć, że mogę tam mieszkać do końca życia. Niestety kredyty mieszkaniowe są bardzo drogie, trzeba bardzo dużo zarabiać, a nas z mężem zwyczajnie w świecie nie stać na wzięcie kredytu na zakup mieszkania – przyznaje pani Kamila, a pełną wypowiedź można obejrzeć tu: https://youtu.be/1Ny3ZQEcPN0

Czytaj także: Mieszkanie Plus w Oławie: powstanie osiedle w niskiej zabudowie ze 144 mieszkaniami

W Białej Podlaskiej są już mieszkania dla 186 rodzin

W województwie lubelskim z oferty rządowego programu mieszkaniowego korzysta już 186 rodzin w Białej Podlaskiej. Pierwsze klucze trafiły do nich dokładnie dwa lata temu.

Mieszkania przy ul. Jana III Sobieskiego zrealizowane przez spółkę PFR Nieruchomości są alternatywą dla zakupu mieszkania na kredyt.

Z opcji stopniowego dojścia do własności wynajmowanego lokalu korzysta tam już 94 najemców.

Ponadto inwestycja jest objęta programem dopłat do czynszów. W tej lokalizacji z comiesięcznego wsparcia korzysta już 157 rodzin.

Czytaj także: PFR Nieruchomości: wrocławski Zakrzów według wizji BE DDJM Architekci

W Zamościu właśnie startuje budowa nowego osiedla

W najbliższych tygodniach rozpocznie się kolejna na Lubelszczyźnie budowa w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego. W Zamościu przy ul. Parkowej powstanie osiedle złożone z sześciu czterokondygnacyjnych budynków o dwuspadowych dachach zaprojektowanych z uwzględnieniem lokalnych warunków krajobrazowych i charakteru otaczającej zabudowy.

Średni metraż powstających mieszkań będzie wynosił blisko 55 mkw., a dominującym typem w strukturze będzie M3. Do każdego mieszkania na parterze przewidziano ogródek.

PFR Nieruchomości współpracuje nie tylko z samorządami

Spółka PFR Nieruchomości, realizując rynkową część rządowego programu mieszkaniowego, działa na zasadach komercyjnych. Inwestycje powstają na terenie całego kraju i stanowią alternatywę dla zakupu mieszkania na kredyt.

Czytaj także: Osiedle z prefabrykatów powstanie w Toruniu. Inwestorzy to PFR Nieruchomości i Grupa Pekabex

Jest to propozycja zarówno dla osób, które rozpoczynają swoją karierę zawodową, młodych rodzin, a także Polaków, którzy nie posiadają zdolności kredytowej lub po prostu nie są zainteresowani kupnem mieszkania.

Spółka PFR Nieruchomości współpracuje z samorządami, spółkami Skarbu Państwa i podmiotami prywatnymi.

Więcej informacji na https://nieruchomosci.pfr.pl/

Źródło: PFR Nieruchomości