Pekao obniża marże, ale też zachęca do kredytów ze stałą stopą

Pekao obniża marże, ale też zachęca do kredytów ze stałą stopą
Fot. stock.adobe.com/Mopic
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Pekao S.A. przygotował nową ofertę kredytów mieszkaniowych. Osoby, które do końca marca złożą wniosek o kredyt otrzymają niższą marżę, i dzięki temu będą mogły otrzymać kredyt z niższym oprocentowaniem, informuje w komunikacie prasowym Bank.

Dodatkowo nie ma prowizji za przygotowanie i zawarcie umowy, a razem z kredytem klienci, którzy otworzą konto, mogą otrzymać także limit w koncie na promocyjnych warunkach bez opłaty za jego udzielenie.

Teraz klient może liczyć na marże już od 1,79%, zaś w sytuacji skorzystania z opcji EKO przy budowie domu można uzyskać marżę w wysokości nawet 1,74%.

Warto uwzględnić odpowiedni bufor na potencjalny jeszcze wzrost oprocentowania lub rozważyć skorzystanie z opcji kredytu z okresowo stałym oprocentowaniem

– W świetle obecnych zmian stóp procentowych warto podkreślić, że marża jest stałym elementem oprocentowania i niezależnie od przyszłych zmian stóp procentowych pozostanie niezmienna w całym okresie trwania kredytu, dlatego warto na nią zwrócić uwagę – mówi Piotr Gołąb, Dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych Klienta Indywidualnego w Banku Pekao S.A. i dodaje:

– Teraz przy wzroście stawek bazowych, należy zwrócić szczególną uwagę na ryzyko wzrostu oprocentowania w stosunku do możliwości finansowych, jakie mamy i uwzględnić je w ocenie tego, na jaką ratę możemy sobie pozwolić. Warto uwzględnić odpowiedni bufor na potencjalny jeszcze wzrost oprocentowania lub rozważyć skorzystanie z opcji kredytu z okresowo stałym oprocentowaniem.

Decydując się zaś na kredyt ze stałym oprocentowaniem, będzie ono wyższe, ale klient zyskuje pewność, że ustalona wartość stopy procentowej, a więc także wysokość comiesięcznej raty kredytu hipotecznego nie zmieni się przez okres pierwszych 5 lat (60 rat) jego spłaty. Kredytobiorcy mogą przedłużyć spłaty w oparciu o stałą stopę na kolejne 5-letnie okresy, zgodnie z obowiązującą na dzień składania wniosku ofertą banku.

Czytaj także: Prezes ZBP o pomyśle zamrożenia WIBOR

Kredyt w opcji EKO dom

Bank Pekao w opcji EKO dom z dodatkowo obniżoną marżą nie wymaga żadnych dodatkowych dokumentów. Wystarczy tylko, że kupowany dom jest wyposażony w przynajmniej jedną z trzech instalacji: pompę ciepła, kolektory słoneczne lub panele fotowoltaiczne.

Natomiast przy kredycie budowlano-hipotecznym, instalacje muszą być ujęte w kosztorysie prac budowlanych lub kosztorysie na roboty remontowe.

Czytaj także: Po podwyżkach stóp procentowych zdolność kredytowa Polaków topnieje; banki pożyczą aż o 130 tys. zł mniej

Wniosek kredytowy także online

Oferta specjalna na kredyty hipoteczne w Banku Pekao jest ważna do 31 marca 2022 roku, a Klienci, którzy nie mają czasu na wizytę w oddziale lub w czasie pandemii obawiają się załatwiania formalności w placówce mogą wybrać zdalny kontakt z doradcą hipotecznym banku, który przeprowadzi ich przez cały proces bez konieczności wychodzenia z domu.

Wniosek kredytowy oraz wszelkie inne potrzebne dokumenty można przesłać mailowo lub z wykorzystaniem bankowości internetowej Pekao24, a wizyty w placówce ograniczyć do jednej – finalnej, podczas której podpisywana jest umowa.

Czytaj także: Stopy procentowe zmieniają rynek mieszkaniowy: poszukiwane są mniejsze mieszkania i kawalerki, w miejscowościach wokół dużych miast

Źródło: Bank Pekao SA