PayU GPO i Klarna partnerami na polskim rynku, na początek

PayU GPO i Klarna partnerami na polskim rynku, na początek
Źródło; Klarna, PayU GPO
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Klarna rozpoczyna współpracę z operatorem płatności internetowych PayU. Rozwiązania finansowe szwedzkiej firmy, BNPL, dostępne będą na początek dla wybranej grupy sklepów. Początkowo partnerstwo między fintechami obejmie polski rynek, w dalszej perspektywie planowane jest rozszerzenie współpracy na inne rynki Europy Środkowo-Wschodniej, poinformowali Partnerzy,

BNPL: Klarna nawiązała współpracę z firmą PayU. Nowy partner dystrybucyjny szwedzkiego fintechu początkowo udostępni rozwiązania Klarny dla wybranej grupy klientów.

PayU GPO – globalny dostawca usług płatniczych, obsługujący płatności dla podmiotów e-commerce każdej wielkości na ponad 40 rynkach na świecie, udostępni rozwiązania Klarna w pierwszej kolejności klientom w Polsce.

Już teraz kupujący online mogą skorzystać z flagowych rozwiązań Klarny: „Zapłać za 30 dni” oraz „Zapłać w 3 ratach” w wybranych sklepach współpracujących z PayU.

Czytaj także: Bankowość i Finanse | Płatności | BLIK, raty, a może BNPL – jak Polak płaci w sieci

BNPL – płatności odroczone dla e-konsumentów

– Płatności odroczone to nie metoda płatności, to nowy wymiar zakupów, w których kupujący na pierwszym miejscu stawiają wygodę. Klarna rozumie potrzeby nowoczesnych e-konsumentów w tym zakresie i na nie odpowiada.

Partnerstwo, które nawiązaliśmy ze szwedzkim dostawcą usług BNPL, to bardzo dobre uzupełnienie naszej dotychczasowej oferty płatności odroczonych, szczególnie dla merchantów, którzy myślą o międzynarodowej ekspansji i poszukują rozwiązań znanych na wielu rynkach – mówi Tomasz Żołnierz, Head of Credit Business Development EMEA, PayU GPO.

Czytaj także: Bankowość i Finanse | Płatności | Płatności odroczone staną się składnikiem ekosystemu usług finansowych

BNPL to nowe perspektywy dla e-sklepów

Partnerstwo pomiędzy fintechami otwiera nowe możliwości przed polskimi markami i sklepami internetowymi każdej wielkości. Współpracujący z PayU właściciele sklepów internetowych będą mogli zaoferować swoim klientom nowe, elastyczne metody płatności, sami natomiast zyskają wsparcie w rozwoju oraz ekspansji zagranicznej – partnerstwo PayU z Klarną w przyszłości obejmie bowiem również kolejne rynki CEE. 

– Nawiązanie współpracy z PayU, wiodącym dostawcą usług płatniczych w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE), to dla nas przełomowy moment i ogłaszamy to z wielką radością.

Dla szerokiej sieci przedsiębiorstw i właścicieli sklepów, którzy już są związani z PayU, integracja z systemem Klarny nigdy nie była prostsza. Globalnie Klarna jest liderem rynku BNPL, ale lokalnie niezwykle ważne jest wsparcie  takich właśnie partnerów, jak PayU.

To dla nas bardzo ważny krok w rozwoju nie tylko w Polsce, ale w całym, rozległym regionie CEEmówi Łukasz Dwulit, Head of Klarna Poland.

W 2023 roku Klarna rozpoczęła działalność w Czechach, od czerwca dostępna jest w Rumunii, a od 17 października również na Węgrzech. PayU dołącza do kluczowych partnerów fintechu w regionie CEE.

Czytaj także: Już niemal 2 mln Polaków skorzystało w ubiegłym roku z zakupów BNPL

Źródło: Klarna, PayU GPO