Oracle Cloud Day odbędzie się 30 czerwca 2015 w Warszawie

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Przetwarzanie w Chmurze staje się dziś tak samo naturalne, jak działanie systemów IT w modelu klasycznym. Z analiz Oracle wynika, że w skali globalnej rynek usług chmurowych rośnie aż 5 razy szybciej niż inwestycje w systemy tradycyjne. 

Aby najpełniej zaprezentować kluczowe elementy chmury Oracle Cloud, Oracle Polska oraz firmy partnerskie Intel, Red Stack Tech oraz Arrow ECS, organizują największą w tym roku technologiczną konferencję Oracle. Odbędzie się ona 30 czerwca b.r. w Warszawie pod hasłem „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Chmurze”.

W sesji plenarnej i 5 równoległych ścieżkach tematycznych zostaną zaprezentowane usługi chmurowe dostarczane w modelu SaaS (oprogramowanie jako usługa), w tym aplikacje HCM, CRM, BI oraz EPM. Drugim ważnym elementem Oracle Cloud są usługi PaaS (platforma jako usługa) – takie, jak Database Cloud, Storage Cloud, Java Cloud, czy Integration Cloud. Omówione także zostaną elementy platformy sprzętowej Oracle, z jej flagowym produktem, maszyną bazodanową Oracle Exadata na czele. 

Oracle Cloud Day, to nie tylko prezentacje produktowe, ale również przykłady konkretnych wdrożeń systemów IT działających w modelu Chmury oraz sesje demo prezentujące działanie Oracle Cloud na żywo. Odbędą się także inspirujące dyskusje w gronie ekspertów, analityków i praktyków, dające możliwość szerokiej wymiany doświadczeń na tematy związane ze wspomaganiem biznesu przez najnowocześniejsze rozwiązania informatyczne.

„Oracle dostarcza obecnie najbogatszy na rynku wachlarz usług chmurowych, umożliwiających korzystanie z infrastruktury, platform informatycznych i oprogramowania biznesowego” – komentuje Piotr Witczyński, Dyrektor Generalny Oracle Polska. „Oracle jest także liderem w dziedzinie utrzymywania infrastruktury Cloud Computing – globalna sieć chmury publicznej Oracle składa się dziś z 22 ośrodków obliczeniowych na wszystkich kontynentach, w tym 5 w Europie. Konferencja Oracle Cloud Day będzie dla wszystkich uczestników doskonałą okazją aby zdobyć cenną wiedzę na temat budowania i użytkowania systemów IT w modelu chmury, oraz – zgodnie z hasłem wydarzenia – poznać wszystkie tajniki Chmury Oracle u samego źródła.”

Źródło: Oracle