Optymalne ścieżki dojścia do zbudowania efektywności banków spółdzielczych
Po prezentacji odbędzie się dyskusja pomiędzy uczestnikami webinarium.
Doświadczenia innych krajów
Celem analizy była identyfikacja przyczyn niskiej efektywności banków spółdzielczych w Polsce oraz ocena możliwości zastosowania rozwiązań i instrumentów pozwalających na dojście banków spółdzielczych do poprawy efektywności.
W raporcie przeprowadzono przegląd doświadczeń innych krajów UE w zakresie poprawy rentowności i efektywności banków spółdzielczych w okresie pokryzysowym.
Ocena fuzji i przejęć w sektorze
Zaprezentowano też wyniki badań panelowych dotyczących rentowności i efektywności banków spółdzielczych w Polsce i w innych krajach Unii Europejskiej.
Przeprowadzono pogłębione badania ankietowe wśród kadry zarządzającej banków spółdzielczych oraz ich klientów w zakresie możliwości implementacji wybranych narzędzi poprawy efektywności, także w kontekście możliwych następstw związanych z pandemią koronawirusa.
Dokonano także oceny procesów fuzji i przejęć w polskim sektorze banków spółdzielczych w perspektywie ich dotychczasowej efektywności oraz przydatności ich wykorzystania do poprawy efektywności banków w przyszłości.
Rola IPS
Udział w dyskusji wezmą także przedstawiciele banków spółdzielczych, którzy przedstawią swoje opinie dotyczące perspektyw poprawy efektywności sektora banków spółdzielczych.
Szczególną uwagę w tym zakresie poświęcą problematyce możliwości zachowania indywidualnego charakteru BS przy jednoczesnej unifikacji produktowej oraz kwestiom uwspólniania wybranych procesów w BS.
Istotnym zagadnieniem, z punktu zapewnienia stabilności sektora, będzie także dyskusja dotycząca zapewnienia efektywności banków spółdzielczych w otoczeniu niskich stóp procentowych.
Podsumowaniem webinarium będzie wystąpienie dotyczące roli IPS w zapewnianiu bezpieczeństwa banków spółdzielczych na tle budowy ich efektywności oraz weryfikacja doświadczeń IPSów w zakresie wzmacniania bezpieczeństwa sektora bankowości spółdzielczej (także na tle funkcjonowania banków w warunkach pandemii).
Rejestracja pod adresem: https://konferencje.alebank.pl/konferencje/webinaria-pab-wib/