O tym, jak pogodzić motoryzację z ekologią, eksperci BOŚ opowiedzą na XI Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników

O tym, jak pogodzić motoryzację z ekologią, eksperci BOŚ opowiedzą na XI Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników
Fot. stock.adobe.com/m.mphoto
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Motoryzacja i ekologia nie muszą być ze sobą sprzeczne. Jak je pogodzić - tego uczestnicy tegorocznej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników dowiedzą się od ekspertów Banku Ochrony Środowiska, przypomina w swoim komunikacie Bank.

Ekologia odgrywa coraz większą rolę w wyznaczaniu trendów i rozwoju motoryzacji. Wymagane przez Unię Europejską coraz bardziej restrykcyjne normy emisji spalin, nakaz produkcji wyłącznie samochodów zeroemisyjnych od 2035 roku, nacisk na ochronę środowiska w różnych aspektach życia to wyzwanie nie tylko dla producentów aut, ale także dla dostawców części czy mechaników samochodowych.

Szczególne miejsce zajmuje tematyka elektromobilności oraz wszechstronna edukacja przyszłych mechaników pojazdów elektrycznych

– Motoryzacja będzie elektryczna – to już wiemy. Ale jak sprostać temu wyzwaniu i wpisać się w trendy obecne w branży motoryzacyjnej, by zachować równowagę między wymaganiami ekologii, a pasją korzystania z czterech kółek?

O tym wszystkim uczestnikom XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników opowiedzą eksperci Banku Ochrony Środowiska, który jest partnerem wydarzenia. Ogromnie się cieszymy, że już drugi rok możemy współpracować przy organizacji Mistrzostw – mówi Adrian Dekowski, prezes V8 Team, współorganizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

Czytaj także: EBI: 73 proc. Polaków rozważy samochód elektryczny lub hybrydowy przy zakupie

Edukacja przyszłych mechaników e-samochodów

Na Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników szczególne miejsce zajmuje tematyka elektromobilności oraz wszechstronna edukacja przyszłych mechaników pojazdów elektrycznych i hybrydowych nie tylko w zakresie serwisowania, ale także w obszarze rozwoju paliw alternatywnych i technologii wodorowych.

–  Zaproponujemy uczestnikom XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników aktywności, które przybliżą im zagadnienia związane z ekologią i przekonają, że motoryzację i ochronę środowiska można pogodzić. Od napędów elektrycznych już nie ma odwrotu.

Pozostaje więc przygotować się na ich upowszechnienie, obsługę, zdobyć wiedzę jak działać w zgodzie z ekologią, nie tracąc radości z kontaktu z motoryzacją – wyjaśnia Michał Siedlecki, dyrektor ds. sektora energetyki – Biuro Doradztwa Finansowego dla Sektora Energetycznego.

Czytaj także: Liczba rejestracji samochodów elektrycznych może przekroczyć 20 tys. w 2022 roku; Polska przegoni średnią europejską?

Panel nt. przyszłości motoryzacji i nowym technologiom

Jednym z wydarzeń zaplanowanych w ramach XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników będzie panel ekspercki poświęcony przyszłości motoryzacji i technologiom wykorzystywanym w jej rozwoju. Eksperci BOŚ będą także służyli szczegółowymi informacjami o rządowym programie dopłat do zakupu samochodów elektrycznych „Mój elektryk”.

Motoryzację i ochronę środowiska można pogodzić. Od napędów elektrycznych już nie ma odwrotu

Nie zabraknie również wydarzeń skierowanych szczególnie do młodych mechaników, bo to do ich warsztatów trafią w przyszłości samochody z napędami alternatywnymi. Eksperci BOŚ postarają się przekonać młodzież, że warto rozwijać się w duchu ekologii. Specjaliści pracujący na co dzień z dużymi maszynami opowiedzą o zastosowanych w nich rozwiązaniach służących ochronie środowiska.

Od ponad 30 lat misją Banku Ochrony Środowiska jest edukacja i wspieranie przedsięwzięć związanych z ochroną środowiska. Uczestnicząc w wydarzeniach branżowych dotyczących m.in. zielonego, niskoemisyjnego transportu i elektromobilności BOŚ wzmacnia swój aktywny udział w kreowaniu oraz implementacji strategicznych rozwiązań z zakresu finansowania obszaru zielonej gospodarki i ochrony środowiska w Polsce.

Takimi działaniami Bank wpływa również na wzrost społecznej świadomości, a tym samym na popyt na zielone inwestycje.

Finały XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbędą się podczas Poznań Motor Show, największych targów motoryzacyjnych w Polsce, w dniach 7 – 10 kwietnia 2022 roku.

Czytaj także: Pandemia, rosnące koszty, zaburzone łańcuchy dostaw, ESG ‒ przemysł motoryzacyjny nadal w poślizgu

Źródło: Bank Ochrony Środowiska / BOŚ Bank