Nowy prezes spółek ubezpieczeniowych Allianz Polska od 1 września 2023 roku

Nowy prezes spółek ubezpieczeniowych Allianz Polska od 1 września 2023 roku
Marcin Kulawik. Źródło: BANK.pl
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Marcin Kulawik zastąpi z dniem 1 września 2023 r. Matthiasa Baltina na stanowisku prezesa spółek ubezpieczeniowych Allianz Polska, podała Grupa. Do czasu uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego będzie pełnił obowiązki prezesa.

Marcin Kulawik pracuje w sektorze finansowym od 2005 roku.

W 2014 roku dołączył do Avivy jako dyrektor transformacji, a w 2020 roku awansował do zarządu.

Po fuzji Allianz Polska z Avivą pełni funkcję członka zarządu odpowiedzialnego za operacje i IT w TUiR Allianz Polska oraz TU Allianz Życie Polska, wymieniono.

Pierwsze doświadczenia w branży finansowej zdobywał w Bank of New York w USA, gdzie w latach 2005 -2010 odpowiadał za wdrażanie międzynarodowych biur maklerskich na Wall Street. Po powrocie do kraju, w latach 2010-2014 związany był z Bankiem Raiffeisen, dla którego zrealizował szereg projektów między innymi uruchomienie Biura Maklerskiego R-Brokers.

Z wykształcenia inżynier informatyki, absolwent Politechniki Częstochowskiej. Ukończył również studia Executive MBA na Tiffin University w Stanach Zjednoczonych. Studiował również na uniwersytecie w Norymberdze.

Czytaj także: Allianz po raz 4. z rzędu najsilniejszą marką ubezpieczeniową na świecie

Grupę Allianz w Polsce tworzy 6 spółek, które oferują rozwiązania finansowe oraz świadczą usługi wspierające ich dystrybucję.

TU Allianz Polska i TU Allianz Życie Polska rozpoczęły działalność komercyjną w 1998 roku.

Czytaj także: TFI Allianz Polska ujednolica ofertę produktową i rozszerza ofertę funduszy ESG

Źródło: ISBnews