Nowy dyrektor Departamentu Analiz i Badań Ekonomicznych NBP

Nowy dyrektor Departamentu Analiz i Badań Ekonomicznych NBP
Fot. stock.adobe.com/MOZCO Mat Szymański
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Od 1 lipca Witold Grostal pełni obowiązki dyrektora Departamentu Analiz i Badań Ekonomicznych NBP - poinformował bank centralny w odpowiedzi na pytania PAP Biznes. Do tej pory Grostal był wicedyrektorem w tym departamencie.

„Informujemy, że od dnia 1 lipca 2023 r. obowiązki dyrektora Departamentu Analiz i Badań Ekonomicznych pełni Pan Witold Grostal, dotychczas zastępca dyrektora w tymże departamencie” – podaje NBP.

Witold Grostal objął stanowisko w miejsce Piotra Szpunara, który od 1 lipca objął stanowisko dyrektora w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju.

Czytaj także: Piotr Szpunar obejmie funkcję dyrektora EBOR od 1 lipca 2023 roku

DABE NBP

NBP poinformował ponadto, że aktualnie stanowisko zastępcy dyrektora w Departamencie Analiz i Badań Ekonomicznych zajmują:

Magda Ciżkowicz-Pękała,

Jacek Kotłowski

oraz Piotr Żuk (doradca ekonomiczny kierujący wydziałem, p.o. zastępcy dyrektora).

20-letnie doświadczenie w NBP

Jak podaje NBP Witold Grostal z NBP związany jest zawodowo od 2003 r.: pracował na stanowiskach eksperckich i kierowniczych, w tym przez wiele lat jako dyrektor Biura Strategii Polityki Pieniężnej, a następnie jako zastępca dyrektora Departamentu Analiz i Badań Ekonomicznych.

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (2004), studiował także ekonomię na Uniwersytecie Alberta Ludwiga we Freiburgu (2002). Odbył staż w Banku Światowym oraz szkolenia w Międzynarodowym Funduszu Walutowym, Banku Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku, Banku Anglii, Europejskim Banku Centralnym oraz Narodowym Banku Szwajcarii.

Od lat reprezentuje NBP na forach międzynarodowych, w tym na forum Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), Europejskiego Systemu Banków Centralnych (ESBC) oraz Banku Rozrachunków Międzynarodowych (BIS).

Źródło: BANK.pl