Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i MetLife TUnŻiR: zakończenie fuzji pod względem prawnym

Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i MetLife TUnŻiR: zakończenie fuzji pod względem prawnym
Źródło: Nationale-Nederlanden
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
2 stycznia 2023 r. została sfinalizowana fuzja prawna spółek Nationale-Nederlanden TUnŻ i NNLife TUnŻiR (wcześniej MetLife TUnŻiR), czyli kluczowy etap mający na celu połączenie towarzystw ubezpieczeniowych. Działają one teraz jako jedna spółka pod marką Nationale-Nederlanden. Połączenie prawne stanowi ważny krok na drodze dalszego rozwoju Nationale-Nederlanden w Polsce, poinformowała Spółka.

Zakończona fuzja prawna to efekt decyzji o przejęciu spółek dawnego MetLife w Polsce przez Grupę NN, która została ogłoszona w lipcu 2021 roku. Pod koniec kwietnia 2022 r. holenderska Grupa ogłosiła finał procesu przejęcia tych spółek w Polsce po tym, jak Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na realizację transakcji.

Z kolei 2 stycznia 2023 r. – po uzyskaniu niezbędnych zgód regulacyjnych oraz wpisie do Krajowego Rejestru Sądowego nastąpiło prawne połączenie z Nationale-Nederlanden TUnŻ, wskutek którego funkcjonuje jeden zakład ubezpieczeń na życie pod nazwą Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Ostatnim etapem integracji jest fuzja operacyjna, polegająca m.in. na ujednoliceniu systemów oraz procesów operacyjnych.

Dzięki transakcji Nationale-Nederlanden istotnie zwiększy skalę dystrybucji oraz udział w rynku ubezpieczeń na życie.

Po połączeniu spółek skład zarządu Nationale-Nederlanden TUnŻ w Polsce jest następujący: Paweł Kacprzyk – prezes Zarządu oraz członkowie Zarządu – Anita Bogusz, Jacek Koronkiewicz, Andrzej Miron, Edyta Fundowicz, Magdalena Macko-Gizińska, Liwia Kwiecień oraz Justyna Dymek.

Czytaj także: Rockbridge TFI chce przejąć Nationale-Nederlanden TFI; jest wniosek do UOKiK

„To, co ważne zostaje bez zmian”

Z myślą o komforcie klientów warunki wszystkich zawartych dotychczas umów pozostają takie same. Wszelkie świadczenia będą obsługiwane na tym samych zasadach przez zespół specjalistów oraz dotychczasowych doradców.

Strona internetowa organizacji działa pod adresem www.nn.pl.  

Wszelkie zmiany w umowach ubezpieczeniowych czy zgłoszenia zdarzenia klienci mogą zrealizować w Strefie Klienta znajdującej się na stronie www.

Czytaj także: Generali przejmuje emerytalny biznes byłego MetLife od Grupy Nationale Nederlanden

Ugruntowana pozycja na rynku

Grupa NN jest międzynarodową grupą finansową, działającą w 11 krajach, z silną obecnością w Europie oraz Japonii. Wraz ze swoimi pracownikami dostarcza usługi z zakresu finansów, produktów i usług emerytalnych, ubezpieczeń oraz usług bankowych dla około 18 milionów klientów. Grupa NN obejmuje: Nationale-Nederlanden, NN, NN Investment Partners, ABN AMRO Insurance, Movir, AZL, BeFrank oraz OHRA. Jest notowana na giełdzie w Amsterdamie (Euronext Amsterdam).

Grupa NN pod marką Nationale-Nederlanden działa w Polsce od 1994 roku.

Źródło: Nationale Nederlanden