Nagrody Dziennikarskie im. Mariana Krzaka za rok 2023 wręczone

Nagrody Dziennikarskie im. Mariana Krzaka za rok 2023 wręczone
BankTech 2024. Fot. Michał Wagner
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Po raz 28. Związek Banków Polskich uhonorował Nagrodą Dziennikarską im. M. Krzaka wyróżniających się dziennikarzy. Nagroda ta jest przyznawana od 1997 roku i należy do najstarszych i najbardziej prestiżowych nagród, którymi nagradzani są dziennikarze zajmujący się tematyką ekonomiczną.

Zarząd Związku Banków Polskich, z grona kandydatur zaproponowanych przez przedstawicieli sektora bankowego zdecydował przyznać w tym roku dwie, równorzędne Nagrody i uhonorować:

– Annę Cieślak-Wróblewską, Rzeczpospolita – za umiejętne i rzetelne prezentowanie problematyki bankowości, finansów i gospodarki w sposób przystępny dla czytelników

oraz

Tomasza Settę, TOK FM – za wnikliwą prezentację tematyki bankowo-finansowej w sposób obiektywny, rzetelny i wiarygodny.

W tym roku Jury postanowiło również przyznać Wyróżnienie dla Agnieszki Domki-Rybki, Gazeta Pomorska –  za przystępne i zrozumiałe prezentowanie kwestii związanych z finansami i bankowością na łamach Gazety Pomorskiej i wydawnictw Polska Press.

Nagrody zostały wręczone 20 czerwca 2024 roku przez prezesa Związku Banków Polskich dr. Tadeusza Białka, podczas konferencji BankTech 2024, w Hotelu Novotel w Warszawie.

Nagrody Dziennikarskie im. Mariana Krzaka – 27 lat tradycji

Nagroda Dziennikarska im. Mariana Krzaka jest przyznawana od 1997 roku i należy do najstarszych i najbardziej prestiżowych nagród, którymi uhonorowywani są dziennikarze zajmujący się tematyką ekonomiczną.

Nagroda ma za cel wspierać i wyróżniać dziennikarzy lub redakcję wszelkich mediów zajmujących się tematyką finansowo-bankową, szerzących wiedzę ekonomiczną, przekazujących informację rzetelną w sposób przejrzysty i zrozumiały.

Nagrodę przyznaje Zarząd Związku Banków Polskich, na podstawie rekomendacji Jury złożonego z przedstawicieli największych polskich banków.

Czytaj także: Nagrody Dziennikarskie im. Mariana Krzaka wręczone

Źródło: BANK.pl