Na jakie formy preferencyjnego finansowania mogą liczyć polscy przedsiębiorcy w okresie pandemii?

Na jakie formy preferencyjnego finansowania  mogą liczyć polscy przedsiębiorcy w okresie pandemii?
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
"Instrumenty finansowe AntyCovid-19 dla polskiego biznesu w okresie pandemii" pod tym tytułem odbędzie się 27 stycznia 2022 roku seminarium na temat preferencyjnego finansowania dla przedsiębiorców, które organizują Krajowy Punkt Kontaktowego ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej przy Związku Banków Polskich oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Celem spotkania będzie przekazanie najbardziej aktualnych informacji o dostępnych formach wsparcia płynności finansowej przedsiębiorstw z gwarancjami ze środków publicznych na warunkach mających na celu przeciwdziałanie skutkom kryzysu ekonomicznego w związku z COVID-19. 

Małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce mogą skorzystać z finansowania oferowanego przez krajowych pośredników finansowych z zabezpieczeniem w formie gwarancji z Europejskiego Funduszu Gwarancyjnego lub ze środków UE w ramach programu COSME, EaSI lub InnovFin.

Finansowanie jest dostępne w wybranych ponad 200 instytucjach finansowych, które nawiązały w tym zakresie współpracę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego lub bezpośrednio z Europejskim Funduszem Inwestycyjnym.

Podczas seminarium przedsiębiorcy będą mogli między innymi dowiedzieć się: jak wejść na zagraniczne rynki w czasie pandemii, jaką ofertę dla firm ma PARP, w jaki sposób gwarancje BGK mogą skutecznie swpierać przedsiębiorców w czasie pandemii.

Dostępne formy finansowania

Poza tym Przedstawiciele Krajowych Pośredników Finansowych dokonają przeglądu dostępnych form finansowania AntyCOVID 19.

Omówią ofertę Pożyczki Antyinflacyjnej z gwarancją EFG, preferencyjne finansowanie dla firm z udziałem środków UE i krajowych, wsparcie przedsiębiorców przez sektor bankowości spółdzielczej, ogólnopolskie i regionalne instrumenty pożyczkowe dostępne w TISE w okresie pandemii, poręczenia kredytowe jako wsparcie dla przedsiębiorców w dobie pandemii Covid-19 oraz instrumenty kapitałowe UE w czasie pandemii.

Możliwe indywidualne rozmowy z ekspertami

W godzinach 10:00 – 16.00  przewidziano dla zainteresowanych przedsiębiorców indywidualne konsultacje z ekspertami.

Seminarium odbędzie się 27 stycznia 2022 r., g.11:00 w formule online.

Termin przyjmowania zgłoszeń: do 26 stycznia 2022 r

Rejestracja: gdzie również jest dostępny program Seminarium.

Źródło: Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów UE przy ZBP / KPK UE