MRPiPS: szacowana stopa bezrobocia w kwietniu wzrosła do 5,7 proc., bez pracy 964,8 tys. osób

MRPiPS: szacowana stopa bezrobocia w kwietniu wzrosła do 5,7 proc., bez pracy 964,8 tys. osób
Fot. stock.adobe.com/LIGHTFIELD STUDIOS
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Stopa bezrobocia rejestrowanego w końcu kwietnia wyniosła 5,7 proc. i w porównaniu z marcem wzrosła o 0,3 pkt. proc. - wynika z szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Bez pracy w końcu kwietnia br. było 964,8 tys. osób.
#StopaBezrobocia rejestrowanego wzrosła o 0,3 pkt. proc. – z poziomu 5,4 proc. w marcu do 5,7 proc. w końcu kwietnia #bezrobocie #praca @MRPiPS_GOV_PL

Z danych MRPiPS wynika, że stopa bezrobocia rejestrowanego wzrosła o 0,3 pkt. proc. – z poziomu 5,4 proc. w marcu do 5,7 proc. w końcu kwietnia.

Wzrost stopy bezrobocia we wszystkich województwach

Wzrost stopy bezrobocia wystąpił we wszystkich województwach – najsilniejszy był w woj. warmińsko-mazurskim i woj. zachodniopomorskim, gdzie bezrobocie wzrosło o 0,6 punktu procentowego.

Czytaj także: Bezrobocie w kwietniu już wyższe niż przed rokiem i dalej będzie rosło >>>

Ze wstępnych danych wynika, że liczba bezrobotnych w końcu kwietnia wyniosła 964,8 tys. osób i w porównaniu do poprzedniego miesiąca wzrosła o 55,4 tys. osób.

W kwietniu pracodawcy zgłosili do urzędów pracy 57,5 tys. wolnych miejsc pracy – to o 26 proc. mniej niż przed miesiącem.

Źródło: PAP BIZNES