MPK Wrocław – pierwszy miejski przewoźnik na świecie, gdzie za bilet można zapłacić… okiem

MPK Wrocław – pierwszy miejski przewoźnik na świecie, gdzie za bilet można zapłacić… okiem
Źródło: MPK Wrocław
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
MPK Wrocław uruchomiło płatność okiem w Biurze Obsługi Pasażera. Miejska spółka jest pierwszym na świecie przewoźnikiem, który wprowadził innowacyjny systemem płatności tęczówką oka od wrocławskiego fintechu PayEye ‒ informuje wrocławskie MPK.

Brak gotówki i rozładowany telefon to nie problem, gdy można zapłacić jednym spojrzeniem. W Biurze Obsługi Pasażera MPK Wrocław przy ul. B. Prusa 75/79 już jest taka możliwość.

Okiem można m.in. zapłacić za bilet okresowy albo uregulować należność za przejazd bez ważnego biletu

– Mawia się, że oczy są zwierciadłem duszy. Jak się okazuje, mogą się sprawdzić także w charakterze karty płatniczej – mówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder.

– MPK „jedzie” z duchem czasu, również, gdy wchodzą w grę nowe technologie ułatwiające płacenie w naszym Biurze Obsługi Pasażera. Cieszę się, że taki pomysł narodził się we Wrocławiu – dodaje prezes MPK.

Prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder i Krystian Kulczycki, prezes PayEye
Prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder i Krystian Kulczycki, prezes PayEye.
Źródło: MPK Wrocław

Czytaj także: Pierwszy stok narciarski w Polsce, gdzie można płacić okiem

Płatności bezdotykowe i bardzo bezpieczne

W Biurze Obsługi Pasażera MPK przy ul. Bolesława Prusa okiem można m.in. zapłacić za bilet okresowy albo uregulować należność za przejazd bez ważnego biletu. Oczywiście są tam dostępne także dotychczasowe, bardziej tradycyjne formy płatności: gotówką lub kartą bankową.

PayEye przenosi konwencjonalne metody płatnicze do technologii przyszłości

Rozwiązanie fintechu PayEye jest bezpieczne dla zdrowia, ale także dla naszych finansów – tęczówki oka nie da się bowiem ukraść ani podrobić. Przyłożenie do terminala np. zdjęcia czyjegoś oka także nic nie da, urządzenie jest bowiem zabezpieczone przed taką próbą oszustwa. Cały proces płatności odbywa się zupełnie bezdotykowo – chodzi dosłownie o spojrzenie w stronę terminala.

– PayEye przenosi konwencjonalne metody płatnicze do technologii przyszłości. Nasze rozwiązanie to po prostu płatność okiem, a razem z nim wygoda, prostota i bezpieczeństwo.

Brak gotówki i rozładowany telefon to już nie problem, gdy można zapłacić jednym spojrzeniem. Cieszymy się, że z tej możliwości będą mogli skorzystać pasażerowie MPK Wrocław – wyjaśnia Krystian Kulczycki, prezes PayEye.

Dla pasażerów, którzy skorzystają z płatności okiem po raz pierwszy czeka niespodzianka. Wcześniejsza rejestracja on-line na payeye.com pozwoli skorzystać ze zwrotu za pierwszą transakcję okiem do 50 zł, już podczas pierwszej wizyty w MPK Wrocław.

Czytaj także: PARP wspiera finansowo promocję za granicą polskiej płatności okiem

120 punktów z płatnościami okiem

PayEye pod koniec czerwca 2020 r. wprowadziło biometrię oka do komercyjnego zastosowania w płatnościach. Już dziś we Wrocławiu i w jego okolicach można płacić okiem m. in. w restauracjach i kawiarniach, sklepach spożywczych oraz delikatesach.

Na liście prawie 120 punktów znalazły się też punkty usługowe, stacje benzynowe i myjnie samochodowe, silnie reprezentowana jest również branża sportowa i rekreacyjna.

Do grona miejsc, które wzbudzają największe zainteresowanie, gdzie pojawił się system płatności okiem w ostatnim czasie należą m. in. wrocławski Aquapark, lodowisko przy Stadionie Wrocław, czy też AC Hotel Wrocław, działający w ramach największej na świecie międzynarodowej sieć hoteli Marriott International. Do tego grona dołączyło MPK Wrocław.

Czytaj także: PayEye: wygasza obsługę przez stronę internetową, w zamian wprowadza aplikację na telefon

Źródło: MPK Wrocław