mPay: pierwsza w Polsce niebankowa aplikacja do płatności mobilnych z weryfikacją biometryczną

mPay: pierwsza w Polsce niebankowa aplikacja do płatności mobilnych z weryfikacją biometryczną
Źródło: YT / mPay
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
mPay to pierwszy na rynku, niebankowy podmiot, który umożliwia swoim klientom potwierdzanie tożsamości poprzez tzw. selfie. Zweryfikowane konto pozwala korzystać z rozszerzonego katalogu pomocnych na co dzień funkcjonalności - dostępnych obecnie, jak również takich, które pojawią się w niedługim czasie jako pionierskie ‒ informuje w wydanym komunikacie Spółka.

#WeryfikacjaKonta w aplikacji do płatności mobilnych wynika z przepisów prawa – #PotwierdzanieTożsamości przez #Selfie pozwoli klientom skorzystać z rozszerzonego katalogu usług od #mPay, w tym również finansowych #Płatności Mobilne #Biometria @mPay_

Do potwierdzenia tożsamości w aplikacji mPay, dzięki współpracy z renomowanym międzynarodowym partnerem, potrzebny jest dziś jedynie dowód lub paszport (a w przypadku cudzoziemców spoza Unii Europejskiej pozwolenie na pobyt) i… smartfon ze sprawnym aparatem fotograficznym.

Spółka przygotowała specjalny film instruktażowy w celu przeprowadzenia użytkownika krok po kroku przez kilkuminutową weryfikację.

– Proces potwierdzania tożsamości, wynikający z przepisów prawa, przebiega w naszej aplikacji szybciej i wygodniej.

Bez konieczności robienia przelewu weryfikacyjnego, który bywa dla klientów problematyczny oraz angażujący czasowomówi Krzysztof Hejduk, prezes Zarządu mPay S.A.

I jeszcze dodaje, że:

– Nasza innowacja, jako pierwsze tego typu wdrożenie niebankowe w Polsce, wpisuje się w konsekwentnie realizowaną strategię rozwoju biznesu.

Fundamentem działalności mPay jest bowiem, najprościej rzecz ujmując, ułatwianie życia użytkownikom, by oszczędzać ich czas i oferować rozwiązania pomocne na co dzień. W tym roku przed nami jeszcze kilka innowacji, do skorzystania z których przyda się zweryfikowane konto.

Potwierdzenie tylko jeden raz

Po jednorazowym potwierdzeniu tożsamości z wykorzystaniem selfie klienci mPay mogą bezterminowo korzystać z konsekwentnie rozbudowanego katalogu produktów i usług, obejmującego nie tylko szeroko pojęty transport i rozrywkę, ale również finanse.

W aplikacji, obok wielu innowacyjnych funkcjonalności, możemy obecnie m.in. przekazywać środki z wirtualnej portmonetki innemu użytkownikowi lub wypłacać je z m-rachunku.

A także – jak chociażby w przypadku ostatniej akcji na rzecz wsparcia służby zdrowia w okresie pandemii – wspierać inicjatywy charytatywne.

Czytaj także: Bankowość i Finanse | Technologie – Mastercard | Biometria, czyli dlaczego sami jesteśmy swoją najlepszą ochroną

Korzyści z potwierdzania tożsamości

Ostatnie wdrożenie to kolejny krok, by przede wszystkim upraszczać procesy, które wynikają z przepisów prawa (Ustawa o usługach płatniczych, Ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu). 

mPay od dawna oferuje swoim klientom, aby sami zadecydowali, czy chcą korzystać z ograniczonej bazy usług (zakup biletów komunikacji miejskiej, biletów kolejowych i autokarowych, czy wnoszenie opłat za parkowanie), czy może szerszej puli innowacji, do których dostęp mają jedynie osoby, którzy przeszły przez proces potwierdzania tożsamości.

Czytaj także: Nowe technologie przejmują rynek płatności kartami

Źródło: mPay