Mieszkanie Plus: pierwsi najemcy 96 mieszkań w Łowiczu podpisali już umowy

Mieszkanie Plus: pierwsi najemcy 96 mieszkań w Łowiczu podpisali już umowy
Osiedle w Łowiczu u zbiegu ul. Grunwaldzkiej i Krudowskiego. Źródło: PFR Nieruchomości
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Inwestycja w Łowiczu u zbiegu ul. Grunwaldzkiej i Krudowskiego to 96 mieszkań w trzech budynkach. Pierwsi najemcy obejrzeli już mieszkania i podpisali umowy. Niebawem osiedle wypełni się nowymi mieszkańcami, a plac zabaw ugości dzieci ‒ czytamy w komunikacie prasowym PFR Nieruchomości.

‒ Z niecierpliwością czekaliśmy na zakończenie tej inwestycji. Niezwykle cieszy nas fakt, że już pierwsi najemcy podpisują umowy i niebawem odbiorą klucze do mieszkań.

Cieszy (…) dobra współpraca z łowickim Urzędem Miasta. Był to jeden z pierwszych samorządów, który wyraził chęć realizacji inwestycji mieszkaniowej wspólnie z PFR Nieruchomości

Gratuluję wszystkim, którzy zgłosili się do programu Mieszkanie Plus i będą mogli zamieszkać w swoich nowych, wymarzonych mieszkaniach – mówi Krzysztof Kaliński, burmistrz Miasta Łowicza.

Nie zapomniano o przestrzeni rekreacyjnej

Budynki dwuklatkowe w rzucie przypominającym literę C usytuowane są względem siebie w taki sposób, aby powstała naturalna przestrzeń rekreacyjna, a w centralnej części powstał plac zabaw. Będzie to miejsce spotkań sąsiadów. Fasada budynków utrzymana została w jasnej kolorystyce.

Inwestycja jest objęta dopłatami do czynszu z programu Mieszkanie na start

‒ Cieszy mnie tak dobra współpraca z łowickim Urzędem Miasta. Był to jeden z pierwszych samorządów, który wyraził chęć realizacji inwestycji mieszkaniowej wspólnie z PFR Nieruchomości i wskazał grunt, na którym dziś możemy zobaczyć wybudowane już 96 mieszkań.

Mieszkania są wykończone pod klucz – wystarczy wnieść swoje meble, sprzęt AGD, urządzić kuchnię i można mieszkać – powiedziała Krystyna Wąchała-Malik, członek Zarządu PFR Nieruchomości S.A.

Czytaj także: PFR Nieruchomości S.A. oddaje 513 mieszkań na wynajem do zarządzania przez holenderską firmę MVGM

Dopłaty do czynszu z programu Mieszkanie na start

Nabór do mieszkań został przeprowadzony wspólnie z samorządem. Dzięki temu inwestycja jest objęta dopłatami do czynszu z programu Mieszkanie na start. Oznacza to, że 4-osobowa rodzina, która mieszka w lokalu o powierzchni ok. 60 mkw. będzie mogła liczyć na wsparcie w wysokości 340 zł miesięcznie.

(PFR Nieruchomości) posiada około 7 tysiąca mieszkań wybudowanych i w budowie w ponad 30 lokalizacjach w całej Polsce.

Takie dopłaty przyznawane są na 15 lat, a najemca co roku podlega weryfikacji, czy nadal może się o nie ubiegać. Jedynym, kryterium determinującym przyznawanie dopłat jest dochód gospodarstwa domowego.

Wspomniana wcześniej rodzina uzyska dofinansowanie, jeśli jej dochód nie przekroczy ok. 11 tys. zł miesięcznie.

Osiedle w Łowiczu u zbiegu ul. Grunwaldzkiej i Krudowskiego
Osiedle w Łowiczu u zbiegu ul. Grunwaldzkiej i Krudowskiego. Źródło: PFR Nieruchomości

Czytaj także: Nowy Nikiszowiec: inwestor postawił też na sztukę, osiedle zyskało unikalną płaskorzeźbę

Fundusz Mieszkań na Wynajem i Fundusz Mieszkań dla Rozwoju

Spółka PFR Nieruchomości jest odpowiedzialna za rozwój dwóch funduszy oferujących mieszkania w formule najmu instytucjonalnego – Funduszu Mieszkań na Wynajem i Funduszu Mieszkań dla Rozwoju i posiada około 7 tysiąca mieszkań wybudowanych i w budowie w ponad 30 lokalizacjach w całej Polsce.

Są to zarówno inwestycje w największych metropoliach – Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście czy Łodzi, a także miastach średnich takich jak Toruń, Radom, Wałbrzych czy Świdnik.

Spółka jest częścią Grupy Kapitałowej Polskiego Funduszu Rozwoju wspierającej zrównoważony rozwój kraju poprzez realizację ważnych projektów inwestycyjnych.

Więcej informacji:

www.nieruchomosc.pfr.pl

www.lowicz.mdr.pl

www.mdr.pl

Źródło: PFR Nieruchomości