Mieszkanie Plus: blisko 2 tysiące wniosków, nabór trwa do 30 listopada

Mieszkanie Plus: blisko 2 tysiące wniosków, nabór trwa do 30 listopada
Fot. stock.adobe.com/morissfoto
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Blisko 2 tys. wniosków złożyły już osoby zainteresowane najmem w ramach programu Mieszkania Plus w Gdyni. Aż 86 proc. wnioskujących wybrało najem z dojściem do własności. Nabór wniosków potrwa do 30 listopada 2018 roku

W trzy tygodnie mamy blisko 2 tys. wniosków co oznacza, że na jedno mieszkanie przypada 11 chętnych.

Na jedno mieszkanie 11 wniosków

– Zainteresowanie programem w Gdyni jest ogromne. W trzy tygodnie mamy blisko 2 tys. wniosków co oznacza, że na jedno mieszkanie przypada 11 chętnych. Ta skala pokazuje, że realizacja inwestycji w tej lokalizacji była dobrą decyzją, a sam program Mieszkanie Plus jest bardzo potrzebny – ocenia członek zarządu PFR Nieruchomości Tomasz Górnicki.

Nabór wniosków odbywa za pośrednictwem strony internetowej dedykowanej gdyńskiej inwestycji www.mieszkanieplusgdynia.pl. We wniosku należy podać m.in. swoje dane osobowe, rodzaj umowy jaką najemca jest zainteresowany oraz metraż mieszkania. Wypełniając go należy zwrócić uwagę na  podanie poprawnego adresu email, na który kandydat otrzyma informację zwrotną z nadanym numerem wniosku oraz wymaganymi oświadczeniami i dokumentami. Potencjalni najemcy będą mieli 14 dni na dostarczenie wypełnionych dokumentów do jednego z trzech Punktów Informacyjnych programu Mieszkanie Plus np. znajdującego się w gdyńskim Urzędzie Miasta.

Czynnikiem decydującym o przyznaniu mieszkania jest spełnienie kryteriów finansowych czyli posiadanie zdolności terminowego opłacania czynszu najmu. Przyszli najemcy będą także weryfikowani  w oparciu o kryteria społeczne, które określono uchwała Rady Miasta Gdyni. Uznano, że preferencje najmu otrzymają: najemcy z dziećmi, osoby, które ukończyły 65 lat, najemcy, których dotyczy problem niepełnosprawności, osoby płacące podatki w Gdyni oraz ci, którzy w niej na stałe zamieszkują.

Zdolność czynszową oraz czynsz można obliczyć za pomocą kalkulatorów znajdujących się na stronie www.mieszkanieplusgdynia.pl Na tej stronie znajduje się także komplet informacji dotyczących całej inwestycji, wszystkich kryteriów naboru.

Osiedle położone w spokojnej okolicy poza centrum, przy ul. Puszczyka w dzielnicy Kacze Buki w Gdyni, jest częścią ogólnopolskiego programu Mieszkanie Plus. Inwestycja to 172 komfortowe i funkcjonalne mieszkania, usytuowane w sześciu czterokondygnacyjnych budynkach o nowoczesnej architekturze. Przyszli najemcy mają do wyboru mieszkania od 1- do 5-pokojowych. Mogą również zdecydować się na opcję najmu, a także najmu z dojściem do własności w różnych okresach – 15, 20, 25, 30 lat.

Źródło: PFR Nieruchomości