Mieszkanie Plus: 513 mieszkań na Nowym Nikiszowcu, nabór online

Mieszkanie Plus: 513 mieszkań na Nowym Nikiszowcu, nabór online
Osiedle Nowy Nikiszowiec w Katowicach. Fot. PFR Nieruchomości
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Planowanym terminem uruchomienia rekrutacji do mieszkań powstających w Katowicach przy ul. Górniczego Dorobku jest czerwiec 2020 r. Nabór będzie miał charakter dwuetapowy, co oznacza, że przyszli najemcy będą rekrutowani w oparciu o kryteria społeczne przyjęte przez katowicki samorząd, a następnie weryfikowani pod kątem posiadania tzw. zdolności czynszowej.

#KrystynaWąchałaMalik: Jeżeli w planowanym terminie stan epidemii w Polsce będzie się utrzymywał, data rozpoczęcia naboru zostanie przesunięta #Koronowirus #ProgramMieszkaniowy #NowyNikiszowiec #Katowice #TBS @PFR_N @Grupa_PFR

Katowickie osiedle Nowy Nikiszowiec to największa do tej pory inwestycja realizowana w ramach inwestycyjnej części rządowego programu mieszkaniowego Mieszkanie Plus.

Przy ul. Górniczego Dorobku powstaje 513 mieszkań o zróżnicowanej strukturze i szerokiej rozpiętości metraży ‒ od 36 do 94,5 mkw.

Przewidziano również 11 lokali handlowo-usługowych o powierzchni od ok. 30 do ponad 220 mkw. Osiedle składa się z budynków ułożonych w trzy kwartały. Każdy z nich będzie posiadał wewnętrzne przestronne patio obsadzone zielenią i wyposażone w elementy małej architektury.

Przyjmowanie wniosków tylko online

‒ Planowany na czerwiec nabór będzie obywał się w całości online. Osoby zainteresowane mieszkaniami będą musiały wypełnić formularz dostępny na stronach internetowych katowickiego TBS i urzędu miasta Katowice.

Wnioskujący będzie musiał podać swoje dane osobowe, a także m.in. liczbę osób w gospodarstwie domowym czy wysokość osiąganych dochodów.

Osoby, które z różnych względów nie są w stanie wypełnić formularza elektronicznie, będą mogły skorzystać z wsparcia w punkcie konsultacyjnym przy ul. Młyńskiej 2 w Katowicachpodkreśla członkini zarządu PFR Nieruchomości S.A. Krystyna Wąchała-Malik.

Kryteria społeczne i zdolność czynszowa

Zgodnie z uchwałą, przyjętą przez Radę Miasta Katowice, na najwięcej punktów w ramach kryteriów społecznych będą mogły liczyć rodziny wielodzietne, rozliczający PIT w Katowicach, czy osoby, które nie ukończyły 35. roku życia.

Oprócz kryteriów społecznych pod uwagę będzie brana także tzw. zdolność czynszowa przyszłych najemców i pozytywny wynik weryfikacji w BIG Infomonitorze.

Bądź na bieżąco – zapisz się na nasz newsletter >> (otwiera się na nowej zakładce)”>>>>

‒ Zakładamy, że rekrutacja ruszy w czerwcu, ale nie wykluczamy, że ten termin może jeszcze ulec zmianie. Na bieżąco śledzimy sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Dlatego, jako spółka podjęliśmy decyzję o finansowym wsparciu dla szpitali zakaźnych w Bytomiu i Tychach.

Zdajemy sobie sprawę, że w tej trudnej sytuacji najważniejsze jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Jeżeli w planowanym terminie stan epidemii w Polsce będzie się utrzymywał, data rozpoczęcia naboru zostanie przesunięta.

Chcemy przeprowadzić ten proces dbając o zdrowie wszystkich zaangażowanych w niego osób zwłaszcza tych, które będą wolały wypełnić wniosek w punkcie konsultacyjnymzaznacza Krystyna Wąchała-Malik.

Prace są już zaawansowane

Katowicka inwestycja powstaje w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego. Trzy kwartały, składające się na katowickie osiedle, są na różnych etapach zaawansowania.

W pierwszym z nich trwają prace elewacyjne oraz wykończeniowe we wnętrzach mieszkań.

Czytaj także: Mieszkanie Plus: w Krakowie powstaje 481 lokali

W drugim ‒ wykonywane są tynki i podłoża, montowane są instalacje sanitarne i elektryczne, a także rozpoczęto prace elewacyjne.

W trzecim kwartale montowane są okna, prowadzone są prace dekarskie oraz rozpoczęto montaż instalacji.

Źródło: PFR Nieruchomości