Mieszkanicznicy oferują lokale na kwarantanny. Komercyjnie i charytatywnie

Mieszkanicznicy oferują lokale na kwarantanny. Komercyjnie i charytatywnie
Źródło: Stowarzyszenie Mieszkanicznik
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Stowarzyszenie Mieszkanicznik uruchomiło działania pomocowe dla przedsiębiorców działających w branży nieruchomości, szczególnie najmu. W tym celu powołano zespół 16 ekspertów, których zadaniem jest wsparcie prawne właścicieli nieruchomości i proponowanie praktycznych rozwiązań, by przetrwać kryzys.

#pomagamy_mieszkanicznik: Stowarzyszenie zbiera dane od przedsiębiorców, którzy mają wolne lokale i chcieliby udostępnić je do celów izolacji i kwarantanny #Koronawirus #RynekNajmu #Kwarantanna @mieszkanicznik

W zakładce #pomagamy_mieszkanicznik na stronie Stowarzyszenia można skorzystać ze wzorów dokumentów, analiz, webinariów z interpretacjami prawnymi, ułatwiającymi prowadzenie biznesu w czasie pandemii.

Narzędzia te są darmowe, wystarczy jedynie pozostawić swój e-mail.

Adres strony to https://mieszkanicznik.org.pl/pomagamy_mieszkanicznik/.

Dane o lokalach na kwarantanny

Dodatkowo Stowarzyszenie Mieszkanicznik wyszło naprzeciw realnym potrzebom. Uruchomiło akcję lokali na kwarantanny/izolację (https://mieszkanicznik.org.pl/mieszkania-na-kwarantanne/).

Działania odbywają się trójtorowo.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o wpływie koronawirusa na gospodarkę >>>

Po pierwsze stowarzyszenie zbiera dane od przedsiębiorców, którzy mają wolne lokale i chcieliby udostępnić je do celów izolacji i kwarantanny (np. dla sztabu medycznego, osób wracających z zagranicy). Lokale te są przygotowane do warunków koniecznych dla przebycia kwarantanny.

Wielu właścicieli zapewnia środki ochrony jak: okresowe ozonowanie, włączanie lamp UV i stosowanie środków wirusobójczych do dezynfekcji w toalecie, dezynfekcji powierzchni stałych oraz dezynfekcji rąk. Na specjalne potrzeby jest również możliwość włączenia usług dodatkowych jak: robienie zakupów, odbieranie poczty, pralnia itp.

Baza dla osób poszukujących

Po drugie stowarzyszenie udostępnia informacje osobom poszukującym takich lokali. W tym celu została utworzona ogólnodostępna baza takich mieszkań. Są to lokale w rożnych regionach Polski. Warunki wynajmu (cena oraz czas) strony ustalają między sobą.

Pomoc dla personelu medycznego

Po trzecie Mieszkanicznik ruszył z akcją charytatywną dla BOHATERÓW TRUDNYCH CZASÓW (lekarzy, pielęgniarek, całego personelu medycznego).

Intencją tej akcji jest wsparcie BOHATERÓW TRUDNYCH CZASÓW, ale także pomoc tym Mieszkanicznikom, którzy wskutek pandemii stracili dochody z wynajmu i przekazali swoje mieszkania dla celów kwarantanny.

Bądź na bieżąco – zapisz się na nasz newsletter >>>

W tym celu został uruchomiony specjalny rachunek bankowy do dobrowolnych wpłat. Z tych funduszy Stowarzyszenie będzie płacić właścicielom nieruchomości za pobyt, jeśli udostępnią go lekarzowi lub innej osobie czynnie działającej w walce z koronawirusem. Dzięki temu BOHATEROWIE będą mieć szansę na darmowy odpoczynek. 

Wpłaty można dokonać na numer konta: Stowarzyszenie Mieszkanicznik

39 1140 2004 0000 3302 7854 7333

Źródło: Stowarzyszenie Mieszkanicznik