mBank wprowadza do oferty zagraniczne fundusze inwestycyjne trzech firm

mBank wprowadza do oferty zagraniczne fundusze inwestycyjne trzech firm
Źródło: mBank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
mBank wprowadził do swojej oferty zagraniczne fundusze inwestycyjne firm AllianceBernstein, Fidelity oraz Schroders, podał bank. Fundusze umożliwią klientom detalicznym mBanku dywersyfikację ich portfeli inwestycyjnych.

„Do tej pory w Supermarkecie Funduszy Inwestycyjnych (SFI) klienci mBanku mogli korzystać wyłącznie z funduszy krajowych TFI. Od teraz inwestorzy mogą rozszerzyć swój portfel o fundusze zagraniczne, które umożliwiają bezpośrednią ekspozycję na inne rynki, sektory oraz całkiem nowe klasy aktywów. Do oferty zostało wprowadzonych 46 funduszy zarejestrowanych w Luksemburgu, z czego ponad połowę (24) stanowią te akcyjne. W portfolio znajduje się ponadto 17 funduszy obligacji, 3 mieszane oraz 2 alternatywne” – czytamy w komunikacie. 

Fundusze luksemburskie

Fundusze luksemburskie mają średnio niższe opłaty za zarządzanie (maksymalnie 1,8% dla tych wdrażanych w SFI) niż fundusze krajowych TFI (do 2,5%). Ich atutem jest również to, że są zarządzane przez firmy z długoletnią historią, z aktywami wielokrotnie większymi niż polski rynek kapitałowy, oraz to, że zapewniają międzynarodową dywersyfikację, podkreślono. 

Chcemy, aby inwestycje w fundusze były jak najbardziej dostępne dla naszych klientów, tym bardziej, że w obliczu niskich stóp procentowych i relatywnie wysokiej inflacji, klienci szukają alternatywy dla tradycyjnych lokat.

„Nasza nowa oferta daje klientom mBanku jeszcze większe możliwości inwestycyjne, których podstawą będą wysokiej jakości produkty czołowych światowych firm zarządzających aktywami. W niedalekiej przyszłości szykujemy kolejne nowości, które wesprą naszych klientów i przybliżą im świat inwestycji” – powiedział manager w departamencie inwestycji mBanku Kamil Figlarek, cytowany w komunikacie. 

Bezprowizyjny zakup funduszy na platformie SFI

SFI jest pierwszą w Polsce platformą internetową pozwalającą na bezprowizyjny zakup funduszy. Uzupełnieniem oferty SFI będą propozycje własnego Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych mBanku, które będzie prowadzone przez spółkę powołaną do życia w grudniu ub. roku.

Czytaj także: mBank utworzy własne towarzystwo funduszy inwestycyjnych >>>

mBank należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW od 1992 roku. Aktywa razem banku wyniosły 180,14 mld zł na koniec 2020 r. 

Źródło: ISBnews