mBank w reakcji na koronawirusa umożliwia odłożenie spłaty kredytów na pół roku

mBank w reakcji na koronawirusa umożliwia odłożenie spłaty kredytów na pół roku
Źródło: mBank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
mBank od poniedziałku od godziny 16:00 umożliwia każdemu klientowi indywidualnemu oraz małym i średnim firmom odłożenie spłaty raty kapitałowej kredytu do pół roku. Dotyczy to wszystkich kredytów spłacanych w ratach, m. in. gotówkowych, hipotecznych czy firmowych, podał bank.
.@mBankpl umożliwia każdemu klientowi indywidualnemu oraz małym i średnim firmom odłożenie spłaty raty kapitałowej kredytu do pół roku. Dotyczy to wszystkich kredytów spłacanych w ratach #kredyty #mBank #koronawirus #COVID19 #koronawiruswpolsce

„Klienci bankowości detalicznej, którzy zamierzają skorzystać z odroczenia spłaty powinni zalogować się do serwisu transakcyjnego mBanku. Następnie wejść w zakładkę 'moje finanse’, kliknąć w 'kredyty’ i wybrać kredyt, którego spłatę chcą odroczyć. Należy wybrać opcję 'złóż wniosek’, zaznaczyć 'odroczenie spłaty kapitału’ i wpisać liczbę miesięcy (maksymalnie). Po kliknięciu 'wyślij wniosek’ spłata kapitału kredytu zostaje automatycznie zawieszona. Cały proces jest przeprowadzany on-line, bez wychodzenia z domu” – czytamy w komunikacie.

Czytaj także: Koronawirus w Polsce: ZBP zapowiada wakacje kredytowe w uproszczonej formule >>>

Klienci z segmentu MSP obsługiwani przez bankowość korporacyjną będą mogli w najbliższych dniach złożyć wniosek przez serwis mBank CompanyNet, podano także.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o wpływie koronawirusa na gospodarkę >>>

mBank należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Bank jest notowany na GPW od 1992 roku. Aktywa razem banku wyniosły 158,72 mld zł na koniec 2019 r.

Źródło: ISBnews