mBank, PKO Bank Polski i Bank Millennium najlepiej współpracują z deweloperami

mBank, PKO Bank Polski i Bank  Millennium najlepiej współpracują z deweloperami
Źródło: PZFD
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Deweloperzy już po raz piętnasty oceniali banki pod kątem współpracy w zakresie finansowania i obsługi deweloperskich inwestycji mieszkaniowych, przypomina PZFD.

Ankiety oceny banków wypełniono ponad 100 razy. Każda firma biorąca udział w Rankingu mogła przysłać jedną ankietę na temat każdego banku, w którym jest kredytowana oraz w którym posiada mieszkaniowy rachunek powierniczy.

‒ Ranking Banków to przydatne narzędzie dla banków, chcących skutecznie współpracować z deweloperami i udoskonalać swoją ofertę, stając się równocześnie bardziej konkurencyjnymi.

To również doskonałe źródło informacji o bankach dla firm deweloperskich – wyjaśnia Mateusz Stachewicz, prowadzący XV edycję Rankingu Banków.

W rankingu pierwsze miejsce zajął mBank, drugie PKO Bank Polski, a trzecie Bank Millennium.

Kryteria rankingu PZFD

W wynikach były brane pod uwagę banki, które oceniono w przynajmniej  3 ankietach. Maksymalnie można było uzyskać w sumie 120 punktów.

Przyznawano również punkty ujemne, m.in. za brak możliwości prowadzenia mieszkaniowego rachunku powierniczego w innym banku niż bank kredytujący (-6 pkt), odmowę finansowania przed rozpatrzeniem wniosku oraz za prowadzenie kontroli zakończenia etapu przedsięwzięcia deweloperskiego w ramach prowadzonego mieszkaniowego rachunku powierniczego w sposób uciążliwy i kosztowny (- 12 pkt).

Wyniki XV Rankingu Banków PZFD

Laureaci ubiegłorocznej, XIV edycji

W poprzedniej edycji Rankingu Banków wyniki kształtowały się
w następujący sposób:

I miejsce: Getin Noble Bank

II miejsce: Bank Millennium;

III miejsce: PKO Bank Polski

Źródło: Polski Związek Firm Deweloperskich