Materiały na ocieplenie domu i rower – co jeszcze można kupić za kredyt gotówkowy na cele ekologiczne Banku BPS?

Materiały na ocieplenie domu i rower – co jeszcze można kupić za kredyt gotówkowy na cele ekologiczne Banku BPS?
Źródło: Bank BPS
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Nowe technologie budowlane i energetyczne są nie tylko czyste, a więc dobre dla środowiska naturalnego, ale przede wszystkim oszczędne, czyli opłacalne dla naszej kieszeni - przekonuje Bank BPS. W ofercie Banku dostępny jest kredyt gotówkowy na cele ekologiczne. Oprocentowanie kredytu jest stałe i wynosi tylko 6,5 proc. (RRSO 8,9 proc.).

Maksymalna kwota kredytu to 80 tys. zł. Można nim więc z powodzeniem sfinansować większe inwestycje, takie jak montaż paneli fotowoltaicznych, wymiana okien, ocieplenie domu, czy nowy piec.

Przygotowaliśmy rozwiązanie dla osób, które nie dysponują własnymi środkami na ekologiczne inwestycje, a chciałyby skorzystać z dotacji

Warunkiem skorzystania z promocyjnego kredytu jest przeznaczenie minimum 60 proc. kwoty na cele ekologiczne pozostałe 40 proc. można wykorzystać na inne, dowolne cele.

Ekologia wszystkim się opłaca

– Ostatnio wiele mówi się o zmianach w rządowych programach dotacji do inwestycji ekologicznych. To wpływa na zainteresowanie Polaków fotowoltaiką, termomodernizacją, czy wymianą instalacji grzewczych. W Banku BPS przekonujemy, że podejście ekologiczne może być rozsądne i opłacalne już dziś.

Dlatego przygotowaliśmy rozwiązanie dla osób, które nie dysponują własnymi środkami na ekologiczne inwestycje, a chciałyby skorzystać z dotacji, oszczędzić na rachunkach, czy uniknąć mandatów, jakie zapowiadają gminy walczące ze smogiem. Z kredytem gotówkowym na cele ekologiczne można zrealizować plany i przyczynić się do poprawy środowiska naturalnego – mówi Krzysztof Kokot, Wiceprezes Zarządu Banku BPS.

Czytaj także: Mój elektryk: rusza nabór wniosków w programie; kwota dotacji sięga 18750 zł

Co można sfinansować z kredytu ekologicznego

Całkowite koszty związane z obsługą kredytu gotówkowego na cele ekologiczne i nie tylko uzależnione są od tego, z jakich produktów Banku BPS dodatkowo skorzysta klient. Prowizję 1,8 proc. zapłaci klient, który zakupi w banku ubezpieczenie na życie, majątkowe (np. ubezpieczy instalowane panele fotowoltaiczne) oraz założy konto osobiste.

Prowizja 2 proc. obowiązuje osoby, które zdecydują się na wybór ubezpieczenia na życie i założenie rachunku, zaś 2,5 proc. przy ubezpieczeniu majątkowym i ROR. W przypadku klientów, którzy nie skorzystają z dodatkowej oferty, prowizja wyniesie 3 proc.

Kredytem sfinansować można również zakup roweru, czy samochodu osobowego z napędem elektrycznym.

Całkowite koszty związane z obsługą kredytu gotówkowego na cele ekologiczne i nie tylko uzależnione są od tego, z jakich produktów Banku BPS dodatkowo skorzysta klient

Po podpisaniu Umowy kredytu klient jest zobowiązany dostarczyć do banku dokument potwierdzający wykonanie przedsięwzięć ekologicznych – fakturę, rachunek lub protokół odbioru w terminie od 3 do 6 miesięcy od dnia podpisania umowy kredytu (zależnie od zakresu przeprowadzonych prac).

Czytaj także: Unia Europejska w 2050 roku pierwszym na świecie obszarem neutralnym dla klimatu

Lista przedsięwzięć, które można sfinansować kredytem na cele ekologiczne i nie tylko w Banku BPS obejmuje m.in.:

– zakup i montaż okien i drzwi zewnętrznych podnoszących efektywność energetyczną domu lub mieszkania,

– zakup materiałów do ocieplenia stropu piwnicy, podłogi, ścian zewnętrznych, dachu, stropu,

– zakup i montaż instalacji pozyskujących energię ze źródeł odnawialnych, takich jak: kolektory słoneczne, ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła, przydomowe wiatraki, wentylacja z odzyskiem ciepła, przydomowe elektrownie wodne, urządzenia, które korzystają z biomasy,

– zakup i montaż domowych stacji uzdatniania wody z ujęć własnych,

– zakup i montaż systemu odzysku wody deszczowej i inne inwestycje z zakresu ochrony wód,

– uruchomienie przydomowych oczyszczalni ścieków,

– zakup i montaż kotłów centralnego ogrzewania spełniających wymagania klasy 5 według normy PN- EN 303-5:2012,

– zakup różnego rodzaju energooszczędnych sprzętów, w tym ekoarmatura, sprzęt AGD (tj. pralki, suszarki, pralko-suszarki, zmywarki, lodówki, piekarniki, itp. z klasą energooszczędności A+++).

O przyznaniu Kredytu Ekologicznego decyduje wynik analizy zdolności kredytowej, zgodnie z regulacjami obowiązującymi w Banku BPS.

Więcej informacji o produkcie na stronie: https://www.bankbps.pl/ekologiczne

Źródło: Bank Polskiej Spółdzielczości / Bank BPS