Marcin Wróbel Prezesem Zarządu Platinum Properties Group S.A.

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

wrobel.marcinMarcin Wróbel, Członek Zarządu Platinum Properties Group S.A., w dniu 15 października br. został powołany przez Radę Nadzorczą Spółki do pełnienia funkcji Prezesa Zarządu.

Wróbel zastąpił na tym stanowisku Gustawa Groth, który po zakończeniu sukcesem prowadzonego pod jego kierownictwem procesu uzyskiwania kluczowych decyzji administracyjnych dla podmoskiewskiej inwestycji Svetly Dali, flagowego projektu PPG S.A., zdecydował się rozwijać karierę poza Spółką.

– Zatwierdzenie, w dniu 9 października br., tzw. Projektu Planirowki dla projektu Svetly Dali rozpoczęło nowy etap rozwoju Platinum Properties Group, przybliżając Spółkę do startu fazy wykonawczej tego największego w dotychczasowej historii Spółki przedsięwzięcia. W związku z realizacją powierzonych Panu Gustawowi Groth zadań, m.in. związanych z podmoskiewską inwestycją, oraz mając na uwadze stojące przez Spółką wyzwania związane z dalszymi etapami projektu Svetly Dali, zdecydowaliśmy się powołać na stanowisko Prezesa Zarządu PPG Pana Marcina Wróbel, dotychczasowego Członka Zarządu Spółki, w ramach Grupy odpowiadającego m.in. za realizację projektów deweloperskich na rynku polskim. W imieniu Rady Nadzorczej i Akcjonariuszy Platinum Properties Group pragnę serdecznie podziękować Panu Gustawowi Groth za dotychczasową ciężką pracę na rzecz Spółki i niebagatelny wkład w jej biznesowy sukces.- powiedział Leszek Wiśniewski, Przewodniczący Rady Nadzorczej PPG S.A. Leszek Wiśniewski poinformował równocześnie, że Pan Gustaw Groth wyraził gotowość dalszego wspierania Spółki w charakterze doradcy.

Marcin Wróbel od czterech lat pełni funkcję Członka Zarządu Spółki. Nowy Prezes PPG legitymuje się kilkunastoletnim doświadczeniem w branży deweloperskiej i budowlanej.

Wraz ze zmianą na stanowisku Prezesa Zarząd PPG został wzmocniony przez Adama Brzezińskiego, menedżera z wieloletnim doświadczeniem w finansach i zarządzaniu. Brzeziński, zasiadający do tej pory w zarządach spółek zależnych PPG, jako Członek Zarządu PPG będzie odpowiadał za całość finansów Grupy.

Źródło: www.ppgsa.pl