Ludzie i pieniądze: Manager z duszą humanisty

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bank.2009.10.foto.19.a.100xGdyby nie został bankowcem, najprawdopodobniej żyłby z tłumaczeń. Zdecydował się jednak studiować na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Znajomi mówią o nim: odszedł z Lukas Banku do Expandera, bo w poprzedniej firmie zrealizował wszystkie postawione sobie cele.

Jan Osiecki

Expander Advisors ma nowego szefa. Firmą od sierpnia kieruje Adam Parfiniewicz, do niedawna szef Lukas Banku. Dlaczego po trzech latach zrezygnował z posady wiceprezesa zarządu i możliwości kierowania bankowością detaliczną? – Dla niego najlepsze jest stanowisko prezesa, bo nie lubi, kiedy ktoś nim rządzi. Tak dosłownie to ujął podczas naszej rozmowy przed podjęciem decyzji o opuszczeniu Lukas Banku – mówi osoba długo współpracująca z nowym szefem Expandera.

Wszyscy, którzy zetknęli się w pracy z Parfiniewiczem, podkreślają, że osobisty rozwój jest dla niego bardzo ważny w życiu zawodowym. Lubi także nowe wyzwania. – To urodzony menedżer, człowiek, który musi coś zbudować od nowa lub przebudować. Brać odpowiedzialność za projekt i zespół, którym kieruje – i to od samego początku do końca – dodaje były współpracownik.

Prezes Parfiniewicz z wrodzoną skromnością (tę cechę także podkreślają jego znajomi) tłumaczy, że odszedł z Lukas Banku, ponieważ zainteresował go model biznesowy nowej firmy. Ale nie tylko to miało znaczenie. – Posadę zaproponowali akcjonariusze, z którymi kiedyś pracowałem w PolCardzie – mówi.

Wiele wskazuje jednak na to, że głównym powodem były nowe wyzwania. Szef Expandera bardzo wysoko stawia sobie poprzeczkę. Planuje, że dochody spółki będą w mniejszym stopniu zależne od koniunktury na rynku kredytów hipotecznych. – Chcę przebudować oferowane produkty i zwiększyć częstotliwość kontaktów z klientem. W tej chwili gros dochodów firmy pochodzi z kredytów hipotecznych, tymczasem są inne produkty, które pozwalają na zyski i zacieśniają relacje klient firma – zapowiada szef Expandera

W przyszłości Expander ma także znaleźć się na giełdzie. Nie zmieni się za to model biznesowy firmy. Klienci nie są jeszcze gotowi na płacenie za usługi związane z doradztwem finansowym. Źródłem naszych dochodów dalej będą prowizje od instytucji finansowych, których produkty oferujemy – podkreśla Adam Parfiniewicz.

Choć nowy szef Expandera jest związany z rynkiem finansowym od niemal 18 lat, to jednak owiewa go ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI