Mały ZUS plus od lutego 2020 roku. Sejm przyjął ustawę

Mały ZUS plus od lutego 2020 roku. Sejm przyjął ustawę
Fot. Sejm/Krzysztof Białoskórski
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Sejm uchwalił ustawę wprowadzającą "Mały ZUS+", który wejdzie w życie 1 lutego 2020 r., poinformowało Ministerstwo Rozwoju.

#Sejm uchwalił ustawę wprowadzającą #MałyZUSPlus, która wejdzie w życie 1 lutego 2020 #MinisterstwoRozwoju @MinRozwoju

Rząd przyjął projekt ustawy o „Małym ZUS+” w końcu listopada. Jak wówczas informował resort, z tej ustawy będzie mogło skorzystać ok. 320 tys. najmniejszych przedsiębiorców. Ich składki będą liczone proporcjonalnie do dochodu i będą niższe średnio o kilkaset złotych miesięcznie, i jest to rozwiązanie dla najmniejszych firm, których przychód w 2019 r. zamknie się w kwocie 120 tys. zł. Szacowany koszt nowych regulacji dla finansów publicznych to ok. 1,3 mld zł w przyszłym roku i nawet 1,5 mld zł w kolejnych latach.


Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz mówiła wtedy, że w intencji resortu termin wejścia przepisów w życie to 1 stycznia 2020 r., ale podkreślała, że zależy on od tempa prac parlamentu. Wskazywała także, że dzięki rozszerzeniu „Małego ZUS-u” najmniejsi przedsiębiorcy każdego miesiąca zaoszczędzą średnio po kilkaset złotych.

Mały ZUS plus: najmniejsi przedsiębiorcy co miesiąc zaoszczędzą średnio po kilkaset złotych. Kto to wszystko sfinansuje?

 

Źródło: ISBnews