Małgorzata Szafoni z nominacją na zastępczynię prezes NFOŚiGW

Małgorzata Szafoni z nominacją na zastępczynię prezes NFOŚiGW
Od lewej: Paulina Hennig-Kloska, Małgorzata Szafoni. Źródło: gov.pl
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska 10 kwietnia 2024 r. wręczyła nominację Małgorzacie Szafoni na zastępczynię prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, podał resort.

Dr Małgorzata Szafoni jest ekonomistką, menedżerką prowadzącą usługi doradcze i szkolenia z doświadczeniem w sektorze publicznym i prywatnym.

Ukończyła podyplomowe studia podatkowe i służby zagranicznej. Jest specjalistką zarządzania projektami w tym w administracji publicznej i międzynarodowymi.

Pracowała między innymi w Ministerstwie Finansów, Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz jako wykładowczyni w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie.

Wcześniej pracowała w urzędzie skarbowym i izbie skarbowej oraz Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej.

Czytaj także: Nowa prezes NFOŚiGW: Dorota Zawadzka-Stępniak

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW)

W połowie marca 2024 roku Dorota Zawadzka-Stępniak otrzymała nominację na stanowisko prezesa NFOŚiGW od minister klimatu i środowiska.

NFOŚiGW, który powstał w 1989 r., oferuje pożyczki, dotacje oraz inne formy dofinansowania projektów realizowanych m.in. przez samorządy, przedsiębiorstwa, podmioty publiczne, organizacje społeczne a także osoby fizyczne.

W sektorze finansów publicznych Narodowy Fundusz jest również największym w Polsce partnerem międzynarodowych instytucji finansowych w obsłudze środków zagranicznych przeznaczonych na ochronę środowiska.

Czytaj także: Polski Kongres Klimatyczny i Central Northern European Climate Summit 2024 – podsumowanie

Źródło: ISBnews, Ministerstwo Klimatu i Środowiska