Liderzy Polskiego Biznesu 2018. Business Centre Club przyznał Złote Statuetki

Liderzy Polskiego Biznesu 2018. Business Centre Club przyznał Złote Statuetki
Fot. Business Centre Club
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W sobotę, 26 stycznia, podczas Gali w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie ogłoszono tegorocznych Liderów Polskiego Biznesu. Tytuł ten przyznawany jest firmom i szefom, którzy w swojej działalności kierują się nie tylko zyskiem, ale i etyką prowadzenia biznesu oraz troską o sprawy państwowe. Nagrodę specjalną otrzymał gen. Frederick B. Hodges, b. dowódca armii USA w Europie. Wśród laureatów 28. edycji konkursu organizowanego przez Business Centre Club jest firma Edbak Sp. z o.o, lider w branży profesjonalnych uchwytów AV.

Podczas części oficjalnej Gali #BCC wręczono Nominacje i Złote Statuetki Lidera Polskiego Biznesu, a laureaci z poprzednich lat, którzy utrzymali pozycję na rynku, otrzymali Diamenty do swoich Statuetek.

Business Centre Club to prestiżowy klub biznesu dla przedsiębiorców i największa w kraju ustawowa organizacja indywidualnych pracodawców. Członkowie Klubu zatrudniają ponad 400 tys. pracowników, obroty firm sięgają 20 miliardów złotych, a siedziby rozlokowane są w blisko 250 miastach. Do BCC należą przedstawiciele wszystkich branż, międzynarodowe korporacje, instytucje finansowe i ubezpieczeniowe, firmy telekomunikacyjne, najwięksi polscy producenci, uczelnie wyższe, koncerny wydawnicze i znane kancelarie prawne. Członkami klubu są także prawnicy, dziennikarze, naukowcy, wydawcy, lekarze, wojskowi i studenci.

Złote Statuetki w konkursie Lider Polskiego Biznesu

Od 1991 roku Business Centre Club przyznaje Złote Statuetki w konkursie Lider Polskiego Biznesu firmom i ich szefom, którzy w swej działalności kierują się nie tylko zyskiem, ale i etyką prowadzenia biznesu oraz troską o sprawy państwowe. Tegorocznych Liderów Polskiego Biznesu ogłoszono w sobotę, 26 stycznia, podczas Gali w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.

– Spotykamy się dzisiaj, by podziękować ludziom wyjątkowym. Twórcom: miejsc pracy, dochodów państwa, poczucia naszego bezpieczeństwa – powiedział prezes BBC Marek Goliszewski, otwierając oficjalną część uroczystości.

Podczas części oficjalnej Gali wręczono Nominacje i Złote Statuetki Lidera Polskiego Biznesu, a laureaci z poprzednich lat, którzy utrzymali pozycję na rynku, otrzymali Diamenty do swoich Statuetek. Nagrodzone zostały także osoby spoza środowiska biznesu, które przyczyniają się do rozwoju przedsiębiorczości i gospodarki rynkowej w Polsce. Przez 26 lat funkcjonowania Gali, nagrody otrzymali m.in. Lech Wałęsa, Andrzej Wajda, Gorge Busch, Leszek Balcerowicz, Bronisław Komorowski, ks. Adam Boniecki, Władysław Bartoszewski, Angela Merkel czy Norman Davies. W tym roku Nagrodę Specjalną BCC otrzymał gen. Frederick B. Hodges, b. dowódca armii USA w Europie.

Wśród tegorocznych 13 laureatów Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu jest firma Edbak Sp. z o.o., lider w branży profesjonalnych uchwytów AV.

– Tę prestiżową nagrodę traktujemy jako podsumowanie 27 lat naszej ciężkiej pracy – mówi prezes i założyciel firmy Edward Bąk z Edbak. – Kluczem do sukcesu jest rozwój kadry oraz nowoczesny park maszynowy. Obecnie firma zatrudnia ponad 150 pracowników, z czego jedna trzecia ma wyższe wykształcenie. Stawiamy na szkolenie zawodowe i rozwój pracowników. Sfinansowaliśmy studia podyplomowe 10 inżynierom, zaś 4 managerom – podyplomowe studia managerskie. Od początku istnienia firmy przyświeca nam idea równania do lepszych. Inwestujemy w nowoczesny park maszynowy oraz rozwój produktów. Posiadamy własny dział Badań i Rozwoju. Jesteśmy także nagradzani na najważniejszych dla branży targach, m.in. Integrated System Europe w Amsterdamie, gdzie w tym roku również będziemy obecni.

Edbak Sp. z o.o. to innowacyjne przedsiębiorstwo założone w 1992 roku, z siedzibą w Piotrowicach (woj.lubelskie). Przedsiębiorstwo jest wiodącym producentem profesjonalnych systemów mocowań do ekranów LED/LCD oraz projektorów. Firma stosuje najwyższej jakości rozwiązania dedykowane branżom Digital Signage, IT oraz AV.

– Zrealizowaliśmy liczne prestiżowe projekty dla takich firm i instytucji jak: Lotnisko im. F. Chopina w Warszawie, Roche Lab w Holandii, Metro Warszawskie sp. z o.o., Tesco Polska, McDonalds, Parlament Europejski, Multikino – mówi Małgorzata Kowalik, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie Edbak. – Ciągle się rozwijamy i zmieniamy. Wsłuchujemy się w potrzeby rynku oraz branży, w których działamy, wyciągamy wnioski i na ich podstawie ulepszamy produkty oraz tworzymy nowe rozwiązania. Te najnowsze zawarliśmy w naszym katalogu produktowym na 2019 rok.

Podczas Gali członkowie BCC wsparli fundacje: Fundację Dzieciom „Zdążyć Z Pomocą”, Fundację Książąt Lubomirskich, Pallotyńską Fundację Misyjną Salvatti.pl, Komitet Ochrony Praw Dziecka oraz Olimpiady Specjalne Polska. W tegorocznej Gali, wśród blisko 2 tysięcy gości, obok najlepszych przedsiębiorców z całej Polski, uczestniczyli także członkowie rządu, parlamentarzyści, dyplomaci, wybitni przedstawiciele świata kultury, nauki, duchowieństwo i znani publicyści.

Lista Liderów Polskiego Biznesu 2018

ARCHE Sp. z o.o.

ATEM – Polska Sp. z o.o.

BIBUS MENOS Sp. z o.o.

EDBAK Sp. z o.o.

EMT-SYSTEMS Sp. z o.o.

MEDIM Sp. z o.o.

MIEJSKI ZAKŁAD KOMUNIKACJI W TORUNIU spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Mirosław Wróbel Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer Mercedes-Benz

Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowo-Handlowe KANDY

STAL-SYSTEMS S.A.

TADEX s.c. Robert Piłat, Damian Piłat, Kamil Piłat

VORWERK POLSKA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.

WARBUD S

Źródło: BCC