Koronawirus w Polsce: kampania społeczna #zdrowobezgotówkowo

Koronawirus w Polsce: kampania społeczna #zdrowobezgotówkowo
Źródło: FPB
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W związku z epidemią koronawirusa w Polsce Fundacja Polska Bezgotówkowa rozpoczęła szeroką kampanię społeczną #zdrowobezgotówkowo. Jej celem jest zwiększenie świadomości obywateli dotyczącej bezpieczeństwa płatności bezgotówkowych w kontekście epidemiologicznym.

#PawełWidawski: W naszej komunikacji powołujemy się na sprawdzone źródła i przekazujemy informacje dotyczące bezpieczeństwa płatności #PłatnościBezgotówkowe #koronawirus #zdrowobezgotówkowo @bezgotowkowa

Taka forma rozliczeń ogranicza ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Dzięki prowadzonej kampanii Fundacja dociera do bardzo szerokiego grona zarówno przedsiębiorców jak i samych obywateli, którzy płacąc i przyjmując transakcje gotówkowe codziennie przekazują sobie z rąk do rąk banknoty.

Czytaj także: Zdrowo Bezgotówkowo: niezbędnik dla konsumenta i sprzedawcy

‒ Kampania została stworzona w odpowiedzi na realne potrzeby społeczeństwa. Chcemy wielotorowo docierać do tych grup, które mają najczęstszą styczność z pieniądzem papierowym i płatnościami bezgotówkowymi. W naszej komunikacji powołujemy się na sprawdzone źródła i przekazujemy informacje dotyczące bezpieczeństwa płatności.

Dbamy o to, aby jakość kierowanych do odbiorców komunikatów była jak najwyższa. Zależy nam na bezpieczeństwie zdrowotnym naszego społeczeństwa – podkreślił dr Paweł Widawski, wiceprezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Facebook, Twitter i LinkedIn

Kampania jest prowadzona za pośrednictwem mediów społecznościowych: serwisów Facebook, Twitter i LinkedIn, w mediach tradycyjnych oraz innych kanałach digital. Kampanii towarzyszą również spoty radiowe.

Czytaj także: Płatności bezgotówkowe: szybko rosną obroty, a drobny handel spożywczy zamawia terminale płatnicze

Tematyka realizowanych działań dotyczy zasad dokonywania płatności: preferowania bezgotówkowych oraz zachowana zasad higieny: dezynfekowania terminali płatniczych, telefonów i innych urządzeń mobilnych, mycia rąk po zakupach.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.polskabezgotowkowa.pl/zdrowobezgotowkowo.

Program Polska Bezgotówkowa

Do Programu Polska Bezgotówkowa mogą zgłaszać się małe, średnie i mikropodmioty, które chcą rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych, a w okresie ostatnich 12 miesięcy w swoim punkcie handlowo-usługowym nie akceptowały płatności bezgotówkowych. Do udziału w Programie uprawnione są podmioty, które posiadają maksymalnie 5 placówek detalicznych.

Bądź na bieżąco – zapisz się na nasz newsletter>>>

Uczestnicy Programu otrzymają wsparcie ze strony Fundacji polegające na pokryciu kosztów związanych z otrzymaniem terminala do akceptacji kart oraz kosztów obsługi płatności bezgotówkowych przez 12 miesięcy.

Od 1 września 2018 r. Program Polska Bezgotówkowa został rozszerzony o urzędy i inne instytucje sektora publicznego oraz o inne podmioty przyjmujące płatności, a niebędące przedsiębiorcami.

Tym samym obejmuje on swoim działaniem także takie instytucje, jak urzędy gminne, sądy, uczelnie wyższe, instytucje kultury, sztuki i sportu, parki narodowe oraz szpitale i przychodnie, przedsiębiorstwa komunalne, a także fundacje czy stowarzyszenia.

Źródło: Fundacja Polska Bezgotówkowa / FPB